Tulospörssi: Suunnistuksen aluemestaruuskilpailut 11.—12.8.

Suunnistuksen Kaakon aluemestaruuskilpailut juostiin viikonloppuna Haminassa, järjestäjänä Vehkalahden Veikot.

Pitkät matkat:

Miehet 12,9 km: 1) Jonne Lakanen LappRi 1.22.48, 2) Antti Saikko TP 1.23.21, 3) Jarno Parkkinen Koovee 1.26.16, 4) Simo Mertanen LappRi 1.30.04, 5) Jani Myllärinen Koovee 1.30.38, 6) Perttu Sorsa HiKi 1.32.38, 7) Ville Saikko LappRi 1.34.00, 8) Evgeny Artemov LappRi 1.35.31, 9) Daniel Koivisto VeVe 1.36.47, 10) Tuomas Hapola RaKaS 1.38.34, 11) Jukka Tani KS 1.39.41, 12) Petri Noponen AnttU 1.40.17, 13) Lauri Sorsa HiKi 1.43.54, 14) Ville Luoma HiKi 1.48.06, 15) Heikki Torniainen LappRi 1.54.34, 16) Vesa Ovaska LuuRa 2.01.11, Ville Huomolin LappRi Kesk., Lari Takanen VeVe Kesk.

Miehet 20 v. 10,7 km: 1) Antti Väyrynen KyS 1.16.36, 2) Viljami Pätäri KyS 1.21.38, 3) Antti Pasi KyS 1.30.26, 4) Aapo Tonder LappRi 1.31.01, 5) Oskari Niemi LappRi 1.34.22, Miika Husu LappRi Kesk.

Miehet 18 v. 8,3 km: 1) Arttu Lindqvist KS 54.17, 2) Pyry Mattila KS 54.50, 3) Eero Turkki ORa 56.38, 4) Akseli Virtanen KyS 58.20, 5) Tuomas Outinen KyS 58.34, 6) Harri Marttinen AnttU 1.03.45, 7) Aatu Hirvikallio LuuRa 1.17.58, Väinö Kotro KyS Kesk.

Pojat 16 v. 6,7 km: 1) Veeti Pellinen JoKu 1.00.52, 2) Vertti Myllärinen LappRi 1.04.28, 3) Max Ripatti JoKu 1.10.42, 4) Ilari Nokka KyS 1.14.49, 5) Jyri Säyriö KS 1.17.22, 6) Kasperi Tamminen LuuRa 1.19.00, 7) Lassi Kaitainen KyS 1.19.23, 8) Juho Rautio JoKu 1.24.15, 9) Samu Kuusio RaKaS 1.34.16.

Pojat 14 v. 4,0 km: 1) Aatu Niskanen VeVe 34.12, 2) Vinski Malinen Navi 38.24, 3) Lauri Mattila KS 42.53, 4) Lasse Peltonen KS 48.53, 5) Urho Ojala KS 53.13, 6) Juho Laukkanen KS 57.25, Miika Myllynen VeVe Kesk., Petrus Tasa KaaRa Kesk.
Pojat 13 v. 2,8 km: 1) Onni Vepsäläinen KyS 20.28, 2) Joona Hirvilahti VeVe 21.33, 3) Joel Ollikainen Navi 22.29, 4) Lauri Kivenjuuri ORa 27.24, 5) Luukas Länsivuori RaKaS 28.31, 6) Arttu Jauho JoKu 34.06, 7) Olli Rytkö VeVe 34.57, 8) Eeli Ruoti VeVe 36.39.

Pojat 12 v. 2,2 km: 1) Antti Pajari SKVuoksi 17.31, 2) Rasmus Töyrylä KyS 17.43, 3) Olavi Kiiski KyS 17.59, 4) Ossi Saarela KyS 18.28, 5) Sulo Saarilaakso LappRi 19.35, 6) Tuomas Tonteri KS 19.59, 6) Aaro Kivenjuuri ORa 19.59, 8) Eetu Takanen VeVe 21.58, 9) Vilho Suomalainen LappRi 25.21, 10) Jere Pylvänäinen KS 27.22, 11) Otto Kaitainen KyS 27.41, 12) Eemeli Hyvönen VeVe 28.11, 13) Topi Uotila KS 29.10, 14) Akseli Kellman Navi 32.05, Elias Rytkö VeVe Kesk.

Pojat 10 v. RR 1,9 km: 1) Niklas Hirvilahti VeVe 11.01, 2) Sisu Tyni VeVe 13.17, 3) Anton Vainio VeVe 14.11, 4) Visa Siivola LappRi 14.43, 5) Tatu Karvonen KS 15.11, 6) Eelis Rissanen KS 15.56, 7) Aapo Lintunen RaKaS 16.27, 8) Konsta Räihä Navi 16.29, 9) Eemil Kiintola KS 17.10, 10) Oskari Tamminen LuuRa 19.38, 11) Väinö Jokela VeVe 20.28, 12) Reima Pakkanen VeVe 20.39.

Pojat 9 v. RR 1,9 km: 1) Veikka Korhonen SKVuoksi 15.41, 2) Eelis Jauho JoKu 17.05, 3) Veikko Kivelä RaKaS 18.43, 4) Elmo Karvonen KS 21.28, 5) Viljami Hyvönen VeVe 21.52, 6) Julius Länsivuori RaKaS 23.22, 7) Joel Rautio JoKu 26.33, 8) Olli Pohjalainen VeVe 29.25.

Pojat 8 v. RR 1,9 km: 1) Elmo Pulkkinen RaKaS 18.44, 2) Vinski Räihä Navi 19.32, 3) Eeli Kallio VeVe 19.51, 4) Veikka Suomalainen LappRi 20.30, 4) Topias Jauho JoKu 20.30, 6) Touko Manninen LuuRa 21.28, 7) Veikko Korpinen AnttU 22.45, 8) Elmo Lintunen RaKaS 25.15, 9) Elias Tani KyS 31.15.

Miehet 35 v. 9,5 km: 1) Olli-Jussi Korpinen AnttU 1.11.10, 2) Pasi Sarilampi KS 1.16.38, 3) Mikko Kiiski KyS 1.43.52, 4) Panu Ovaska LuuRa 1.47.58.

Miehet 40 v. 8,9 km: 1) Pasi Asikainen JoKu 1.06.38, 2) Ville Nykänen LappRi 1.08.05, 3) Jarno Kiintola KS 1.08.48, 4) Jani Kiuru RaKaS 1.10.47, 5) Juha Koski Kajo 1.12.07, 6) Veli-Matti Pulli RaVa 1.12.18, 7) Mikko Rautio JoKu 1.14.53, 8) Kai Korhonen SKVuoksi 1.16.57, 9) Juha Kivelä RaKaS 1.18.32, 10) Ossi Karvonen KS 1.19.19, 11) Tomi Kivenjuuri ORa 1.24.36, 12) Jukka Tani KyS 1.25.43, 13) Juha Vepsäläinen KyS 1.54.13.

Miehet 45 v. 8,3 km: 1) Arto Lilja AnttU 59.14, 2) Mika Korhonen SKVuoksi 1.06.00, 3) Harri Tuliniemi LappRi 1.07.58, 4) Antti Turkki ORa 1.08.37, 5) Mika Tonder SKVuoksi 1.10.20, 6) Janne Neuvonen LuuRa 1.12.32.

Miehet 50 v. 8,0 km: 1) Petri Kotro KaaRa 58.36, 2) Vesa Tielinen LuuRa 58.40, 3) Mika Nokka KyS 1.11.00, 4) Timo Väyrynen KyS 1.11.37, 5) Petri Hautaniemi RaKaS 1.12.42, 6) Antti Pellinen JoKu 1.13.53, 7) Heikki Tonteri KS 1.17.56.

Miehet 55 v. 7,8 km: 1) Pekka Inkeri ORa 55.08, 2) Reijo Mattinen JoKu 59.46, 3) Kimmo Laine KyS 1.18.12, 4) Seppo Kylliäinen LappRi 1.18.30, 5) Matti Heikkilä KS 1.29.03, 6) Ari Kolehmainen AC Munchen 1.38.37, 7) Hannu Peni KS 1.46.20, Eero Koskivirta KaaRa Kesk.

Miehet 60 v. 6,8 km: 1) Pekka Pulkkinen JoKu 1.00.42, 2) Hannu Lavonen MiehVi 1.11.27, 3) Henrik Karlsson KuUS 1.14.08, 4) Seppo Kattelus LuuRa 1.29.51, 5) Kauko Salonen KyS 1.35.05.

Miehet 65 v. 5,7 km: 1) Markku Pietikäinen JoKu 49.55, 2) Ossi Tani KS 52.30, 3) Raimo Hyyryläinen JuvU 53.02, 4) Erkki Pokela LuuRa 1.01.18, 5) Asko Määttä KS 1.04.19, 6) Jorma Pöntinen Navi 1.28.26, 7) Matti Espo KS 1.49.34, Jorma Kopra KS Kesk., Tapio Peippo JoKu Kesk.

Miehet 70 v. 4,7 km: 1) Hannu Töyrylä KS 50.33, 2) Veikko Pellinen JoKu 51.03, 3) Jorma Kemppi Navi 52.44, 4) Vesa Herttuainen RaKaS 55.26, 5) Matti Kyöstilä RaKaS 58.51, 6) Pekka Rautio JoKu 1.04.56, 7) Kauko Seitsonen Kajo 1.07.40, 8) Jorma Pöyhiä JoKu 1.12.04.

Miehet 75 v. 4,2 km: 1) Pekka Hakala KS 55.40, 2) Eero Salo InkTe 57.34, 3) Mauri Karnaattu KS 1.08.46, 4) Voitto Repo RaKaS 1.27.12, 5) Esko Kilo LappRi 1.30.58.

Miehet 80 v. 3,5 km: 1) Toivo Ryyppö RaKaS 45.51, 2) Tarmo Salmi JoKu 55.14.

Miehet 85 v. 2,6 km: 1) Kalevi Markku MulPa 1.11.29.

Naiset 9,4 km: 1) Elisa Mattila KS 1.08.36, 2) Marja Laukkanen KS 1.13.56, 3) Laura Lakanen LappRi 1.16.40, 4) Aleksandra Artemova LappRi 1.22.15, 5) Noora Hyyrynen KS 1.29.42, 6) Riikka Suomalainen LappRi 1.30.37, 7) Heli Noponen AnttU 1.30.50, 8) Salla Lilja AnttU 1.31.55, 9) Sari Vääränen KS 1.34.26, 10) Anni Toiviainen SKVuoksi 1.37.23, 11) Miina Hietala KyS 1.56.38, 12) Niina-Mari Inkeri ORa 2.10.27.

Naiset 20 v. 6,7 km: 1) Henna Pylvänäinen KS 59.30, 2) Roosa Ruoti VeVe 1.12.22, 3) Venla Kääriä KyS 1.26.06, 4) Venla Vesikko JoKu 1.35.54.

Naiset 18 v. 6,0 km: 1) Jenni Ovaska VeVe 1.00.44, 2) Raita Pakkanen VeVe 1.01.56, 3) Jatta Ollikainen Navi 1.06.43, 4) Tanja Harjula KS 1.07.28, 5) Henrika Vallema VeVe 1.08.35, 6) Miina Ruoti VeVe 1.11.27, 7) Emilia Laitinen VeVe 1.15.12, 8) Essi Korhonen SKVuoksi 1.18.28, 9) Viivi Pellinen JoKu 1.37.42.

Tytöt 16 v. 5,5 km: 1) Liisa Peltonen KS 44.43, 2) Ida Heikkinen VeVe 55.14, 3) Tinja Lantta LappRi 58.04, 4) Mette Soini KyS 1.03.08, 5) Lotta Mattinen JoKu 1.05.27, 6) Venla Neuvonen LuuRa 1.11.00, 7) Jenni Marttinen AnttU 1.18.26, 8) Iiris Nurmilaukas LuuRa 1.18.33, 9) Salla Vanhatalo KS 1.24.40, 10) Maija Laitimo JoKu 1.45.45, Maisa Sopanen RaKaS Kesk.

Tytöt 14 v. 3,8 km: 1) Emilia Pätäri KyS 51.43, 2) Mona Ripatti JoKu 53.37, 3) Oona Tonder SKVuoksi 55.33, 4) Sanni Lavonen MiehVi 1.04.44, Kerttu Kaplas JoKu Kesk.

Tytöt 13 v. 2,8 km: 1) Roosa Heikkinen VeVe 21.33, 2) Amalia Linden KS 25.26, 3) Aliisa Kiiski KyS 25.27, 4) Ilona Tamminen LuuRa 27.46, 5) Maija Pajari SKVuoksi 30.03, 6) Saara Hirvikallio LuuRa 33.31, 7) Julia Laitinen VeVe 35.24, 8) Riina Neuvonen LuuRa 37.16, 9) Katariina Outinen KyS 37.29, 10) Martta Kivelä RaKaS 40.40, 11) Meri Myllynen VeVe 42.28, Aino Uotila KS Kesk.

Tytöt 12 v. 2,2 km: 1) Laura Laakso LappRi 22.27, 2) Oona Rautio JoKu 23.33, 3) Fanni Malinen Navi 24.52, 4) Pihla Kriktilä VeVe 25.44, 5) Emilia Kiintola KS 26.07, 6) Tiia Saar Navi 27.08, 7) Selma Lindén KS 27.43, 8) Martta Kaplas JoKu 31.46, 9) Hilma Lilja AnttU 38.42, 10) Venla Lintunen RaKaS 41.57, 11) Senni Kuusio RaKaS 44.39, 12) Jenna Sippu InkTe 48.03, 13) Saimi Kivelä RaKaS 48.35.

Tytöt 10 v. RR 1,9 km: 1) Lotta Laakso LappRi 13.27, 2) Alma Laukkanen KS 14.20, 3) Venla Hyvölä KyS 14.58, 4) Kerttu-Liisa Pylkkö LuuRa 20.08, 5) Nelli Tani KyS 20.24, 6) Elisa Lehtonen KS 20.26, 7) Tuuli Kriktilä VeVe 22.02, 8) Niitty Manninen LuuRa 23.27, 9) Sini Saar Navi 24.12, 10) Ilona Tonder SKVuoksi 24.58.

Tytöt 9 v. RR 1,9 km: 1) Venla Weckman VeVe 16.11, 2) Tiitu Takanen VeVe 18.01, 3) Ilona Kiiski KyS 19.26, 4) Venla Noponen AnttU 20.03, 5) Peppi Paavola KyS 21.30, 6) Sofia Laitinen VeVe 23.30, 7) Elsa Vepsäläinen KyS 23.32, 8) Emmi Heikkinen RaKaS 24.49, 9) Elsa Kaplas JoKu 25.36, 10) Tilda Koivula VeVe 26.35, 11) Emma Laamanen ORa 37.56.

Tytöt 8 v. RR, 1,9 km: 1) Selma Weckman VeVe 19.12, 2) Hertta Malinen Navi 19.16, 3) Anni Laakso LappRi 19.29, 4) Vilma Noponen AnttU 22.12, 5) Viivi Noponen AnttU 28.06, 6) Anni Lehtonen VeVe 31.01, 7) Essi Heikkinen RaKaS 31.32, Hilla Tanskanen VeVe Kesk.

Naiset 35 v. 6,8 km: 1) Terhi Harjula KS 1.14.19.

Naiset 40 v. 5,7 km: 1) Paula Heikkinen RaKaS 48.03, 2) Maria Salmi LappRi 57.39, 3) Heidi Huusari InkTe 1.06.31, 4) Tarja Nykänen JoKu 1.08.41, 5) Heidi Kilpinen-Suurnäkki KuUS 1.18.43, 6) Katja Kivenjuuri ORa 1.19.54, 7) Tiina Vepsäläinen KyS 1.21.43.

Naiset 45 v. 5,1 km: 1) Mia Saarilaakso LappRi 46.44, 2) Varpu Kärkkäinen ORa 54.42, 3) Tessa Pulli RaVa 56.54, 4) Tiina Paavola KyS 1.04.05, 5) Mari Tonder SKVuoksi 1.09.00, 6) Mari-Sisko Khadgi JoKu 1.10.08.

Naiset 50 v. 4,6 km: 1) Marja Tonder AlatPi 41.28, 2) Paula Savolainen SiiRa 51.13, 3) Pia Outinen KyS 53.44, 4) Virpi Kinnunen ORa 1.01.14, 5) Sanna Villikka KyS 1.02.00, 6) Oili Harjula KS 1.05.25, 7) Marjaana Hautaniemi RaKaS 1.06.04.

Naiset 60 v. 3,8 km: 1) Airi Kattelus KS 51.51, 2) Marja Töyrylä KyS 1.06.10.

Naiset 65 v. 3,6 km: 1) Päivi Kekki KS 42.10, 2) Marja Juvonen RaKaS 46.22, 3) Eija Tikka RaKaS 46.23, 4) Arja Heimonen Navi 53.37, 5) Helena Kattelus KS 1.00.58, 6) Marja Kukkonen RaKaS 1.03.49, 7) Iiris Salonen KyS 1.33.45.

Naiset 70 v. 2,6 km: 1) Liisa Särkkä Navi 53.58, Annikka Taitto SKVuoksi Kesk.

Naiset 75 v. 2,2 km: 1) Rauni Muikku Navi 41.08, 2) Riitta Talka JoKu 42.46, Leena Piskonen Navi Kesk.

Aluemestaruusviestit:

Miehet (7,3+7,3+7,3 km):1) Lappeen Riento-1 2.16.32 (Ville Huomolin 49.43/5, Aapo Tonder 47.26/3, Jonne Lakanen 39.21/1), 2) Kouvolan Suunnistajat-1 2.16.41 (Pyry Mattila 47.06/2, Jukka Tani 46.10/2, Arttu Lindqvist 43.24/2), 3) Lappeen Riento-3 2.24.35 (Miika Husu 52.35/6, Ville Saikko 44.05/1, Janne Kuningas 47.54/4), 4) Lappeen Riento-2 2.25.47 (Evgeny Artemov 49.17/4, Heikki Torniainen 48.58/5, Simo Mertanen 47.31/3), 5) Kymin Suunnistajat-1 2.30.00 (Viljami Pätäri 41.30/1, Ilari Nokka 56.59/7, Jarno Saarela 51.30/5), 6) Kouvolan Suunnistajat-2 2.34.59 (Mikael Linden 49.16/3, Pasi Sarilampi 48.58/4, Heikki Tonder 56.44/6), 7) Joutsenon Kullervo-1 2.49.06 (Janne Kansonen 59.04/8, Teppo Pellinen 49.26/6, Mikko Rautio 1.00.34/8), 8) Lappeen Riento-4 2.55.28 (Oskari Niemi 52.45/7, Markus Siivola 1.05.51/8, Topi Suomalainen 56.51/7).
Miehet 35 v. (6,3+6,3+6,3 km): 1) Kymin Suunnistajat-1 2.47.55 (Mika Nokka 51.20/1, Juha Vepsäläinen 59.31/1, Mikko Kiiski 57.03/1).

Miehet 45 v. (5,6+5,6+5,6 km): 1) Luumäen Rasti-1 2.09.57 (Juha Inkilä 42.15/1, Janne Neuvonen 45.53/1, Vesa Tielinen 41.48/1), 2) Kouvolan Suunnistajat-1 2.20.37 (Tero Ojala 44.15/2, Jarmo Kiintola 49.16/2, Ossi Karvonen 47.06/2).

Miehet 50 v. (4,9+4,9+4,9 km): 1) Navi-1 2.19.51 (Teijo Marttinen 44.12/2, Tapani Penttinen 46.09/2, Tapio Valjakka 49.28/1), 2) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 2.25.47 (Jani Kiuru 42.44/1, Juha Kivelä 45.19/1, Kari Merikoski 57.43/3), 3) Raja-Karjalan Suunnistajat-2 2.35.48 (Lauri Kunnas 46.42/3, Petri Hautaniemi 59.30/3, Jussi Eskelinen 49.35/2).

Miehet 60 v. (3,8+3,8+3,8 km): 1) Joutsenon Kullervo-1 1.31.06 (Tapio Peippo 30.08/1, Markku Pietikäinen 31.10/1, Pekka Pulkkinen 29.47/1), 2) Kouvolan Suunnistajat-1 1.43.27 (Hannu Töyrylä 32.04/2, Asko Määttä 32.45/2, Ossi Tani 38.37/2), 3) Luumäen Rasti-1 2.11.01 (Seppo Kattelus 40.31/3, Kari Peräkasari 39.56/3, Erkki Pokela 50.33/3).

Miehet 75 v. (2,8+2,8+2,8 km): 1) RaKaS-1 1.36.01 (Vesa Herttuainen 27.12/1, Matti Kyöstilä 31.22/1, Toivo Ryyppö 37.26/1), 2) RaKaS-2 1.51.34 (Ossi Paukkunen 27.14/2, Aimo Ukkonen 38.22/2, Voitto Repo 45.58/2).

Miehet 18 v. (5,6+5,6+5,6 km): 1) Luumäen Rasti-1 2.53.02 (Henri Hirvikallio 1.01.38/1, Kasperi Tamminen 1.03.55/1, Aatu Hirvikallio 47.28/1).

Pojat 16 v. (4,9+4,9+4,9 km): 1) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 3.08.30 (Luukas Länsivuori 1.07.52/1, Lauri Hautaniemi 57.38/1, Samu Kuusio 1.03.00/1).

Naiset (6,3+6,3+6,3 km): 1) Kouvolan Suunnistajat-1 2.19.45 (Noora Hyyrynen 46.27/1, Henna Pylvänäinen 48.35/1, Elisa Mattila 44.42/1), 2) Lappeen Riento-1 2.26.28 (Aleksandra Artemova 46.49/2, Mia Saarilaakso 51.50/2, Laura Lakanen 47.48/2), 3) Lappeen Riento-2 2.50.23 (Tinja Lantta 55.52/4, Eveliina Nykänen 59.44/4, Riikka Suomalainen 54.46/3), 4) Vehkalahden Veikot-1 2.56.38 (Raita Pakkanen 59.27/5, Miina Ruoti 59.27/3, Jenni Ovaska 57.44/4), 5) Kouvolan Suunnistajat-2 3.08.26 (Marja Laukkanen 50.41/3, Leena Tani 1.04.27/5, Erika Tammilehto 1.13.17/6), 6) Kymin Suunnistajat-1 3.23.36 (Venla Kääriä 1.06.34/6, Mette Soini 1.06.58/6, Miina Hietala 1.10.03/5), 7) Luumäen Rasti-1 3.47.48 (Venla Neuvonen 1.11.57/7, Iiris Nurmilaukas 1.08.08/7, Anni Simola 1.27.42/7).

Naiset 35 v. (4,9+4,9+4,9 km): 1) Navi-1 3.00.44 (Tuula Hyytiäinen 1.02.12/2, Maarit Partanen 56.59/1, Raisa Vaahtersalo 1.01.33/1), 2) Kymin Suunnistajat-1 3.09.43 (Sanna Tolsa 56.54/1, Sinikka Rantanen 1.08.43/2, Tiina Vepsäläinen 1.04.05/2).

Naiset 45 v. (4,2+4,2+4,2 km): 1) Kymin Suunnistajat-1 2.35.08 (Tiina Paavola 56.06/1, Sanna Villikka 54.09/1, Pia Outinen 44.53/1).

Naiset 50 v. (3,8+3,8+3,8 km): 1) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 2.24.24 (Marjaana Hautaniemi 43.27/1, Leena Kantanen 56.59/1, Riitta Hakkarainen 43.57/1), 2) Navi-1 2.52.40 (Merja Äijälä 1.02.57/2, Tarja Kilpeläinen 1.01.18/2, Johanna Riipinen 48.24/2).

Naiset 60 v. (2,8+2,8+2,8 km): 1) Kouvolan Suunnistajat-1 1.18.38 (Airi Kattelus 26.07/1, Päivi Kekki 24.36/1, Helena Kattelus 27.53/1), 2) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 1.53.54 (Marja Juvonen 34.01/2, Marja Kukkonen 48.32/2, Eija Tikka 31.21/2), 3) Navi-1 2.29.29 (Arja Heimonen 40.15/3, Sirpa Mustonen 1.00.43/3, Pirkko Suutari 48.30/3).

Naiset 70 v. (2,8+2,8+2,8 km): 1) Navi-1 2.39.47 (Rauni Muikku 32.26/1, Leena Piskonen 1.18.25/1, Liisa Särkkä 48.56/1).

Naiset 18 v. (4,9+4,9+4,9 km): 1) Kouvolan Suunnistajat-1 2.19.52 (Liisa Peltonen 36.27/1, Tanja Harjula 45.26/1, Salla Vanhatalo 57.59/1).

Tytöt 16 v. (4,2+4,2+4,2 km): 1) Vehkalahden Veikot-1 2.17.54 (Ida Heikkinen 37.11/1, Kiia Jokela 1.00.54/2, Henrika Vallema 39.48/1), 2) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 3.12.15 (Maija Laitimo 1.06.43/2, Hanne Jäkälä 52.30/1, Piitu Metsälä 1.13.00/2).

Pojat 14 v. (2,4+2,4+2,4 km): 1) Kouvolan Suunnistajat-1 51.02 (Jyri Säyriö 16.54/3, Lauri Mattila 15.59/1, Lasse Peltonen 18.07/1), 2) Kymin Suunnistajat-1 1.04.49 (Onni Vepsäläinen 16.49/1, Olavi Kiiski 24.52/3, Ossi Saarela 23.07/2), 3) Vehkalahden Veikot-1 1.42.43 (Aatu Niskanen 16.49/2, Eeli Ruoti 38.53/4, Olli Rytkö 47.00/3).

Tytöt 14 v. (2,1+2,1+2,1 km): 1) Kymin Suunnistajat-1 57.22 (Aliisa Kiiski 22.01/2, Katariina Outinen 20.47/2, Emilia Pätäri 14.33/1), 2) Luumäen Rasti-1 1.03.12 (Ilona Tamminen 22.19/3, Saara Hirvikallio 22.31/3, Riina Neuvonen 18.21/2), 3) Joutsenon Kullervo-1 1.14.03 (Mona Ripatti 18.32/1, Oona Tonder 18.45/1, Martta Kivelä 36.46/3), 4) Vehkalahden Veikot-1 1.46.25 (Roosa Heikkinen 27.32/4, Julia Laitinen 23.47/4, Meri Myllynen 55.05/4).

12 v. (1,9+1,9+1,9 km): 1) Vehkalahden Veikot-1 49.06 (Joona Hirvilahti 12.55/1, Niklas Hirvilahti 12.53/1, Eetu Takanen 23.18/2), 2) Lappeen Riento-1 54.40 (Laura Laakso 15.24/2, Sulo Saarilaakso 17.55/2, Vilho Suomalainen 21.21/1), 3) Kouvolan Suunnistajat-1 1.06.40 (Alma Laukkanen 16.04/4, Selma Lindén 23.58/4, Emilia Kiintola 26.38/4), 4) Lappeen Riento-2 1.20.07 (Lotta Laakso 15.50/3, Anni Laakso 38.25/8, Visa Siivola 25.50/3), 5) Raja-Karjalan Suunnistajat-1 1.24.47 (Anni Mäki-Hokkonen 22.27/8, Senni Kuusio 23.00/3, Venla Lintunen 39.19/5).

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet