Tulospörssi: Kristina Cruises -uinnit Kotkassa 16.2.

Katariinan uimalassa riitti taas tuntikausiksi vilskettä, kun Kristina Cruises -uinnit olivat ohjelmassa.
Katariinan uimalassa riitti taas tuntikausiksi vilskettä, kun Kristina Cruises -uinnit olivat ohjelmassa.

4x50 m vapaauintiviesti:

Tytöt 13 v.: 1) Porvoon Uimarit 2:28.60, 2) Kouvolan Uimarit 3 2:32.86, 3) Porvoon Uimarit 2 3:02.87, 4) Porvoon Uimarit 3 3:30.45.

Naiset: 1) Aquila 1:55.97, 2) Kouvolan Uimarit/1 2:01.16, 3) Järvenpään Uintiklubi 2:03.18, 4) Porvoon Uimarit 2:06.38, 5) Aquila 2 2:08.07, 6) Kouvolan Uimarit 2 2:43.98.

Pojat 14 v.: 1) 1) Aquila 1 2:02.28, 2) Kouvolan Uimarit 2:09.20, 3) Porvoon Uimarit 1 2:19.78, 4) Superit 2 Aquila 2:20.72, 5) Porvoon Uimarit 2 2:36.45, 6) Kouvolan Uimarit 2 2:47.23, 7) Porvoon Uimarit 3 2:57.23.

Miehet: 1) Aquila 1:47.97, 2) Porvoon Uimarit 1:52.68, 3) Kouvolan Uimarit 1:53.10.

50 m rintauinti:

Tytöt 9 v: 1) Viktoria Tuominen HSS 55.05.

Tytöt 11 v.: 1) Vilma Korkalainen VoVi 56.46, 2) Helmi Vahtera BS-PU 57.48, 3) Saara Virtanen KoU 57.86, 4) Nea Hellsten HSS 58.07.

Tytöt 13 v.: 1) Anniina Kurvinen LrU 39.09, 2) Enni Tammilehto Cetus 40.74, 3) Pipsa Linteri BS-PU 49.59, 4) Polina Senkina KoU 50.43, 5) Matilda Suikkanen HaUS 51.60, 6) Vilja Hartikainen KoU 51.94, 7) Savanna Seppälä BS-PU 52.68, 8) Katariina Karvonen BS-PU 57.26.

Naiset: 1) Nessa Järvinen AQUILA 35.22, 2) Fanny Nyström BS-PU 35.65, 3) Ida Mäki-Hokkonen LrU 37.62, 4) Sanni Luostarinen JUK 40.96, 5) Aino Tamminen LrU 41.01, 6) Laura Kaksonen VoVi 41.16, 7) Tinka Rokka AQUILA 42.23, 8) Lumi Nokso AQUILA 43.16, 9) Laura Punkkinen VoVi 44.16, 10) Inkeri Laakkonen VoVi 46.83.

Pojat 10 v.: 1) Konrad Bäckström BS-PU 53.71.

Pojat 12 v.: 1) Frans Nyström BS-PU 51.68, 2) Aati Karhu AQUILA 52.01.

Pojat 14 v.: 1) Georgi Biatetc AQUILA 38.63, 2) Vladislav Shavyrin AQUILA 38.69, 3) Johannes Kauppinen HaUS 41.93, 4) Aleksi Määttä AQUILA 42.17, 5) Benjamin Gullans BS-PU 43.76, 6) Lassi Leppänen BS-PU 44.39, 7) Juuso Heikkola AQUILA 47.11, 8) Fedor Abushkevich AQUILA 54.97, 9) Eemeli Sipari AQUILA 56.50.

Miehet: 1) Juha Jernvall AQUILA 31.79, 2) Topi Immonen LrU 32.57, 3) Lauri Tolvanen HaUS 33.43, 4) Joakim Kuhlberg BS-PU 39.70, 5) Eero Vilhunen AQUILA 43.15.

Miehet yli 25 v.: 1) Mikko Nihtilä AQUILA 33.10, 2) Boris Tshernov AQUILA 41.08.

100 m selkäuinti:

Tytöt 13 v.: 1) Annaliina Mänttäri Cetus 1:16.62, 2) Cécilia Richard Cetus 1:18.71, 3) Enni Tammilehto Cetus 1:21.34.

Naiset: 1) Eevi Peltonen AQUILA 1:11.72, 2) Vilma Tikka LrU 1:13.27, 3) Hilla Kuuva LrU 1:15.77, 4) Noora Koukkari KoU 1:17.53, 5) Ronja Nevanko BS-PU 1:18.97, 6) Laura Pitkänen JUK 1:21.17, 7) Clara Jansson BS-PU 1:21.68, 8) Kiira Tulkki HaUS 1:27.97.

Pojat 14 v.: 1) William Fagerstedt BS-PU 1:12.12, 2) Leevi Kukkonen KoU 1:14.72, 3) Eetu Autio AQUILA 1:18.80, 4) Toni Muurman HaUS 1:22.35, 5) Alex Karlsson BS-PU 1:27.75, 6) Kendro Bobkov AQUILA 1:27.91, 7) Elmo Taipale AQUILA 1:28.84, 8) Juuso Heikkola AQUILA 1:32.34, 9) Julius Lekander KoU 1:34.26, 10) Aleks Lucijs Jermuss KoU 1:39.89, 11) Oka Silventoinen BS-PU 1:43.32, 12) Caro Reponen KoU 1:44.85, 13) Julius Laitinen BS-PU 1:47.48, 14) Siimon Moisio BS-PU 1:50.41, 15) Eero Talka KoU 1:58.79.

Miehet: 1) Linus Rutanen BS-PU 1:17.52.

50 m perhosuinti:

Tytöt 11 v.: 1) Nea Hellsten HSS 54.07.

Tytöt 13 v.: 1) Veera Westerlund AQUILA 37.17, 2) Sofia Chadromtseva AQUILA 37.60, 3) Emilia Ruusu HaUS 37.98, 4) Helmi Annikki Aurala AQUILA 42.37, 5) Veera Haukka AQUILA 42.84, 6) Ida Tuominen KoU 56.66, 7) Maija Sinisalo BS-PU 58.50.

Naiset: 1) Nessa Järvinen AQUILA 31.99, 2) Tiiu Korhonen AQUILA 32.01, 3) Vilma Tikka LrU 32.50, 4) Siiri Pitkänen LrU 34.37, 5) Laura Kaksonen VoVi 34.50, 6) Vilja Laaksonen JUK 34.83, 7) Tinka Rokka AQUILA 35.38, 8) Sofia Harju JUK 35.45, 9) Sanni Luostarinen JUK 36.47, 10) Kaarina Leppä HaUS 45.37.

Pojat 12 v.: 1) Eetu Autio AQUILA 34.09, 2) Tuomas Heikkilä AQUILA 44.66, 3) Caro Reponen KoU 54.43, 4) Saku Virtanen KoU 59.75.

Pojat 14 v.: 1) Vladislav Shavyrin AQUILA 33.57, 2) Valtteri Muranen AQUILA 36.04, 3) Kendro Bobkov AQUILA 38.60, 4) Juho Hoikkala HaUS 39.02, 5) Miska Korkalainen VoVi 41.33, 6) Eemeli Sipari AQUILA 42.94.

Miehet: 1) Benjamin Kangas AQUILA 27.45, 2) Tatu Saareks LrU 28.19, 3) Lauri Tolvanen HaUS 29.36, 4) Mikko Nihtilä AQUILA 29.80, 5) Manu Ursin KoU 30.32, 6) Topi Immonen LrU 31.42.

400 m vapaauinti:

Tytöt 13 v.: 1) Malin Lindblom BS-PU 4:58.72, 2) Anniina Kurvinen LrU 5:04.10, 3) Cécilia Richard Cetus 5:07.80, 4) Vilja Hartikainen KoU 7:18.55

Naiset: 1) Silja Kinnunen LrU 4:53.67, 2) Fanny Nyström BS-PU 5:06.62, 3) Ronja Nevanko BS-PU 5:10.37, 4) Senni Toikka KoU 5:12.21, 5) Matilda Lonka KoU 5:14.83, 6) Iida Peltola KoU 5:17.29, 7) Clara Jansson BS-PU 5:23.66, 8) Amanda Ahlgren BS-PU 5:35.47, 9) Helmi Viherkoski KoU 5:41.64, 10) Kiira Tulkki HaUS 5:42.65, 11) Jemina Saraniemi BS-PU 5:48.86.

Pojat 14 v.: 1) William Fagerstedt BS-PU 4:44.83, 2) Johannes Kauppinen HaUS 5:21.40, 3) Alex Karlsson BS-PU 5:46.31, 4) Hugo Haverinen BS-PU 5:56.21.

Miehet: 1) Risto Martikainen KoU 4:22.42, 2) Mathias Lindfors BS-PU 4:32.84, 3) Joakim Kuhlberg BS-PU 4:33.55, 4) Linus Rutanen BS-PU 5:07.24.

200 m selkäuinti:

Tytöt 13 v.: 1) Annaliina Mänttäri Cetus 2:42.71, 2) Emilia Ruusu HaUS 2:47.27, 3) Noora Reijonen KoU 3:43.33, 4) Nea Nokkanen KoU 3:54.12.

Naiset: 1) Ida Mäki-Hokkonen LrU 2:29.25, 2) Salma Mäntynen AQUILA 2:31.52, 3) Aino Tamminen LrU 2:34.16, 4) Eevi Peltonen AQUILA 2:35.82, 5) Siiri Pitkänen LrU 2:35.92, 6) Noora Laitala KoU 2:38.58, 7) Laura Pitkänen JUK 2:56.58.

Pojat 14 v.: 1) Jimi Kojo AQUILA 2:34.60, 2) Leevi Kukkonen KoU 2:41.08, 3) Eetu Autio AQUILA 2:48.42.

Miehet: 1) Lauri Tolvanen HaUS 2:19.30, 2) Henri Heikkilä AQUILA 2:20.02, 3) Juha Jernvall AQUILA 2:30.86.

100 m rintauinti:

Tytöt 11 v.: 1) Netta Korkalainen KoU 1:49.60, 2) Emma Ahokas KoU 2:05.62.

Tytöt 13 v.: 1) Enni Tammilehto Cetus 1:27.20, 2) Cécilia Richard Cetus 1:28.87, 3) Veera Westerlund AQUILA 1:31.48, 4) Sofia Chadromtseva AQUILA 1:33.03, 5) Malin Lindblom BS-PU 1:33.46, 6) Isabella Kaprio AQUILA 1:41.50, 7) Veera Haukka AQUILA 1:45.56, 8) Matilda Suikkanen HaUS 1:53.23, 9) Savanna Seppälä BS-PU 1:56.73, 10) Ida Tuominen KoU 2:00.43.

Naiset: 1) Hilla Kuuva LrU 1:19.25, 2) Ronja Nevanko BS-PU 1:20.28, 3) Minja Fihlman KoU 1:30.16, 4) Silja Kinnunen LrU 1:30.45, 5) Inkeri Laakkonen VoVi 1:42.94.

Pojat 12 v.: 1) Eetu Autio AQUILA 1:31.68, 2) Saku Virtanen KoU 2:00.45, 3) Eero Talka KoU 2:03.20.

Pojat 14 v.: 1) Lassi Leppänen BS-PU 1:37.52, 2) Juho Hoikkala HaUS 1:39.46.

Miehet: 1) Eero Vilhunen AQUILA 1:36.70.

50 m vapaauinti:

Tytöt 9 v.: 1) Viktoria Tuominen HSS 41.15, 2) Lily Pettersson BS-PU 58.25.

Tytöt 11 v.: 1) Emilia Tikkanen AQUILA 45.70, 2) Helmi Vahtera BS-PU 45.73, 3) Ida Lindström BS-PU 46.45, 4) Emma Kataja BS-PU 1:10.81.

Tytöt 13 v.: 1) Oona Söderlund AQUILA 33.85, 2) Pipsa Linteri BS-PU 36.30, 3) Savanna Seppälä BS-PU 39.32, 4) Peppiina Piminäinen BS-PU 39.89, 5) Ilona Ivanova KoU 40.90, 6) Anastasia Peltonen BS-PU 43.98, 7) Maija Sinisalo BS-PU 46.00, 8) Amanda Pekkola KoU 46.69, 9) Katariina Karvonen BS-PU 48.96.

Naiset: 1) Fanny Nyström BS-PU 28.93, 2) Vilma Tikka LrU 29.47, 3) Vilja Laaksonen JUK 29.55, 4) Sofia Harju JUK 30.73, 5) Laura Pitkänen JUK 32.41, 5) Sanni Luostarinen JUK 32.41, 7) Tinka Rokka AQUILA 33.16, 8) Laura Kaksonen VoVi 33.52, 9) Laura Punkkinen VoVi 34.35, 10) Kaarina Leppä HaUS 35.21, 11) Amanda Ahlgren BS-PU 35.35, 12) Inkeri Laakkonen VoVi 36.68.

Pojat 10 v.: 1) Konrad Bäckström BS-PU 44.55, 2) Kevin Soiramo BS-PU 55.59.

Pojat 12 v.: 1) Tuomas Heikkilä AQUILA 36.22, 2) Aati Karhu AQUILA 36.55, 3) Frans Nyström BS-PU 38.90, 4) Aleks Lucijs Jermuss KoU 40.01, 5) Julius Laitinen BS-PU 40.09, 6) Siimon Moisio BS-PU 42.14, 7) Oka Silventoinen BS-PU 44.96, 8) Oliver Laitinen BS-PU 46.65.

Pojat 14 v.: 1) Aleksi Määttä AQUILA 30.13, 2) Miska Korkalainen VoVi 33.18, 3) Kendro Bobkov AQUILA 35.56, 4) Voitto Pesu BS-PU 37.57, 5) Fedor Abushkevich AQUILA 38.32, 6) Tino Rantamäki BS-PU 45.33.

Miehet: 1) Manu Ursin KoU 26.32, 2) Lauri Tolvanen HaUS 26.56, 3) Tatu Saareks LrU 26.73, 4) Juha Jernvall AQUILA 27.58, 5) Roni Lönnqvist UI 27.63, 6) Topi Immonen LrU 28.41.

Niehet yli 25 v.: 1) Mikko Nihtilä AQUILA 26.56, 2) Boris Tshernov AQUILA 32.08.

100 m sekauinti:

Tytöt 11 v.: 1) Nea Hellsten HSS 1:50.68, 2) Saara Virtanen KoU 1:50.70.

Tytöt 13 v.: 1) Anniina Kurvinen LrU 1:17.87, 2) Cécilia Richard Cetus 1:18.42, 3) Annaliina Mänttäri Cetus 1:20.32, 4) Veera Westerlund AQUILA 1:23.45, 5) Sofia Chadromtseva AQUILA 1:27.34, 6) Veera Haukka AQUILA 1:33.29, 7) Isabella Kaprio AQUILA 1:34.26.

Naiset: 1) Ida Mäki-Hokkonen LrU 1:11.31, 2) Aino Tamminen LrU 1:12.83, 3) Hilla Kuuva LrU 1:12.99, 4) Siiri Pitkänen LrU 1:17.09, 5) Vilja Laaksonen JUK 1:19.71, 6) Sofia Harju JUK 1:19.76, 7) Lumi Nokso AQUILA 1:20.92, 8) Tinka Rokka AQUILA 1:22.46, 9) Laura Punkkinen VoVi 1:25.09, 10) Kiira Tulkki HaUS 1:25.95, 11) Helmi Viherkoski KoU 1:26.27, 12) Jemina Saraniemi BS-PU 1:26.37.

Pojat 12 v.: 1) Frans Nyström BS-PU 1:35.95.

Pojat 14 v.: 1) Vladislav Shavyrin AQUILA 1:15.74, 2) Konsta Kukkonen KoU 1:15.94, 3) William Fagerstedt BS-PU 1:16.82, 4) Miro Järvinen KoU 1:18.93, 5) Toni Muurman HaUS 1:19.92, 6) Georgi Biatetc AQUILA 1:20.68, 7) Valtteri Muranen AQUILA 1:22.41, 8) Juuso Heikkola AQUILA 1:27.75, 9) Kendro Bobkov AQUILA 1:27.97, 10) Benjamin Gullans BS-PU 1:28.83, 11) Hugo Aslak Samuli Haverinen BS-PU 1:38.37, 12) Eemeli Sipari AQUILA 1:40.40.

Miehet: 1) Risto Martikainen KoU 1:03.12, 2) Lauri Tolvanen HaUS 1:04.42, 3) Juha Jernvall AQUILA 1:08.54, 4) Joakim Kuhlberg BS-PU 1:10.96, 5) Mathias Lindfors BS-PU 1:12.22, 6) Linus Rutanen BS-PU 1:17.66, 7) Simo Virtanen KoU 1:18.77.

50 m selkäuinti:

Tytöt 11 v.: 1) Viktoria Tuominen HSS 49.64, 2) Emma Ahokas KoU 50.59, 3) Ida Lindström BS-PU 53.03, 4) Emilia Tikkanen AQUILA 53.49, 5) Emma Kataja BS-PU 1:10.30.

Tytöt 13 v.: 1) Peppiina Piminäinen BS-PU 46.65, 2) Maija Sinisalo BS-PU 52.99, 3) Anastasia Peltonen BS-PU 54.18.

Naiset: 1) Nessa Järvinen AQUILA 33.08, 2) Eevi Peltonen AQUILA 33.58, 3) Vilma Tikka LrU 34.49, 4) Laura Pitkänen JUK 36.62.

Pojat 12 v.: 1) Tuomas Heikkilä AQUILA 43.47, 2) Oliver Laitinen BS-PU 48.23, 3) Kevin Soiramo BS-PU 57.15.

Pojat 14 v.: 1) Elmo Taipale AQUILA 40.92, 2) Tino Rantamäki BS-PU 55.78.

Miehet: 1) Henri Heikkilä AQUILA 29.17, 2) Lauri Tolvanen HaUS 30.86, 3) Topi Immonen LrU 32.23, 4) Eero Vilhunen AQUILA 39.55.

200 m rintauinti:

Naiset: 1) Matilda Lonka KoU 3:04.68, 2) Noora Koukkari KoU 3:05.22, 3) Minja Fihlman KoU 3:16.13.

Pojat 14 v.: 1) Konsta Kukkonen KoU 2:58.92, 2) Georgi Biatetc AQUILA 3:18.93, 3) Miro Järvinen KoU 3:19.79.

Miehet: 1) Simo Virtanen KoU 3:11.83.

100 m vapaauinti:

Tytöt 11 v.: 1) Netta Korkalainen KoU 1:32.02, 2) Saara Virtanen KoU 1:32.51, 3) Noora Reijonen KoU 1:37.40.

Tytöt 13 v.: 1) Malin Lindblom BS-PU 1:07.25, 2) Veera Westerlund AQUILA 1:13.69, 3) Sofia Chadromtseva AQUILA 1:17.50, 4) Oona Söderlund AQUILA 1:19.10, 5) Isabella Kaprio AQUILA 1:23.55, 6) Matilda Suikkanen HaUS 1:27.25, 7) Ida Tuominen KoU 1:31.77, 8) Ilona Ivanova KoU 1:34.52, 9) Nea Nokkanen KoU 1:35.17, 10) Amanda Pekkola KoU 1:48.70.

Naisset: 1) Salma Mäntynen AQUILA 1:02.40, 2) Noora Laitala KoU 1:02.66, 3) Vilma Tikka LrU 1:03.69, 4) Iida Peltola KoU 1:06.55, 5) Lumi Nokso AQUILA 1:07.99, 6) Sofia Harju JUK 1:08.31, 7) Senni Toikka KoU 1:08.49, 8) Vilja Laaksonen JUK 1:10.32, 9) Sanni Luostarinen JUK 1:10.65, 10) Amanda Ahlgren BS-PU 1:13.80, 11) Jemina Saraniemi BS-PU 1:17.20, 12) Inkeri Laakkonen VoVi 1:21.53.

Pojat 12 v.: 1) Tuomas Heikkilä AQUILA 1:20.45, 2) Aati Karhu AQUILA 1:25.21, 3) Julius Laitinen BS-PU 1:32.77.

Pojat 14 v.: 1) Vladislav Shavyrin AQUILA 1:05.14, 2) Jimi Kojo AQUILA 1:06.49, 3) Miro Järvinen KoU 1:08.25, 4) Toni Muurman HaUS 1:09.43, 5) Juho Hoikkala HaUS 1:10.64, 6) Valtteri Muranen AQUILA 1:10.89, 7) Aleksi Määttä AQUILA 1:11.33, 8) Elmo Taipale AQUILA 1:15.99, 9) Benjamin Gullans BS-PU 1:16.58, 10) Alex Karlsson BS-PU 1:17.65, 11) Juuso Heikkola AQUILA 1:18.33, 12) Lassi Leppänen BS-PU 1:21.23, 13) Eemeli Sipari AQUILA 1:24.25.

Miehet: 1) Risto Martikainen KoU 55.24, 2) Tatu Saareks LrU 57.34, 3) Lauri Tolvanen HaUS 57.44, 4) Manu Ursin KoU 57.68, 5) Benjamin Kangas AQUILA 58.64, 6) Mathias Lindfors BS-PU 59.78, 7) Mikko Nihtilä AQUILA 1:03.43.