Tulospörssi: Suunnistuksen ANRC ja Luumäen iltakeskari Häkäkankaalla 10.8.2020

Tytöt 8 v. RR 1,44 km: 1) Laakso Maija LappRi 14.58, 4) Tyni Ellen VeVe 17.51, 5) Tani Aliisa KyS 19.14, 9) Takanen Titi VeVe 23.19, 10) Rantamo Maija KyS 23.48.

Pojat 9 v. RR 1,44 km: 1) Pokkinen Tuomas LappRi 13.48, 6) Pohjalainen Veikka VeVe 19.09, 7) Immonen Eevert VeVe 19.12.

Tytöt 9 v. RR 1,44 km: 1) Weckman Selma VeVe 12.13.

Pojat 10 v. RR 1,44 km: 1) Talka Aapo KS 10.18, 6) Tani Elias KyS 16.21, 9) Myllynen Matti VeVe 19.57.

Tytöt 10 v. RR 1,44 km: 1) Laakso Anni LappRi 10.44, 2) Seppälä Sofia KyS 13.57, 3) Tyni Veera VeVe 14.02, 4) Saarela Elli KyS 17.02.

Pojat/tytöt RRS 1,44 km: 1) Ovaska Touko LuuRa 15.15, 4) Immonen Hugo VeVe 22.49.

Pojat 12 v. TR 1,78 km: 1) Jauho Eelis JoKu 12.38, 4) Tyni Sisu VeVe 14.15, 6) Pohjalainen Olli VeVe 15.27, 10) Pakkanen Reima VeVe 17.14, 11) Hyvönen Viljami VeVe 18.27, 15) Immonen Vilho VeVe 23.43.

Tytöt 12 v. TR 1,78 km: 1) Laakso Lotta LappRi 10.45, 2) Takanen Tiitu VeVe 14.27, 3) Weckman Venla VeVe 14.46, 6) Vepsäläinen Elsa KyS 15.59, 10) Tani Nelli KyS 18.05, 12) Laitinen Sofia VeVe 19.21, 17) Koivula Tilda VeVe 23.57.

Pojat 13 v. 2,24 km: 1) Kiiski Olavi KyS 16.26, 2) Takanen Eetu VeVe 19.28, 6) Saarela Ossi KyS 21.42, 7) Hirvilahti Niklas VeVe 22.55, 13) Rytkö Elias VeVe 30.40.

Pojat 14 v. 2,91 km: 1) Laakso Laura LappRi 22.22, 6) Kriktilä Pihla VeVe 33.24.

Pojat 14 v. 3,16 km: 1) Töyrylä Rasmus KyS 21.07, 3) Seppälä Matias KyS 30.07, 4) Hyvönen Eemeli VeVe 48.05-

Tytöt 16 v. 3,40 km: 1) Hirvikallio Saara LuuRa 29.56, 3) Kiiski Aliisa KyS 32.05, 5) Laitinen Julia VeVe 37.06, 9) Lavonen Sanni MiehVi 43.45, 10) Myllynen Meri VeVe 57.59.

Pojat 16 v. 3,86 km: 1) Ala-Heikkilä Elias AR 25.16, 2) Niskanen Aatu VeVe 26.25, 3) Vepsäläinen Onni KyS 26.53, 4) Hirvilahti Joona VeVe 27.26, 6) Rytkö Olli VeVe 30.56, 7) Myllynen Miika VeVe 1.00.05.

Miehet 5,73 km: 1) Heiska Samu TuMe 30.57, 14) Kauppila Tomi VeVe 43.29, 16) Taussi Jussi KyS 44.11.

Miehet 45 v. 4,39 km: 1) Saarela Jarno KyS 29.36, 7) Seppälä Ville KyS 34.38.

Miehet 50 v. 4,39 km: 1) Kurhinen Tomi NaTe 33.49, 5) Pirtilä Timo EKSu 39.51.

Miehet 55 v. 3,74 km: 1) Kotro Petri KaaRa 25.07, 5) Koskivirta Eero EKSu 45.24.

Miehet 60 v. 3,74 km: 1) Niemi Kari-Veli HauSi 27.31, 2) Fincke Pekka VeVe 29.37, 5) Hyppänen Timo EKSu 35.33, 6) Pulkkinen Pekka JoKu 36.39, 7) Lavonen Hannu MiehVi 37.35.

Miehet 65 v. 2,97 km: 1) Maajärvi Esa LappRi 23.48, 3) Kattelus Keijo VeVe 26.33.

Naiset 4,39 km: 1) Kiuru Veera RaKaS 32.44, 4) Ovaska Jenni VeVe 36.19, 11) Pirtilä Tiina KyS 43.03, 12) Kääriä Venla KyS 43.21.

Naiset 40 v. 3,22 km: 1) Salmi Maria LappRi 29.10, 2) Vepsäläinen Tiina KyS 44.09.

Naiset 50 v. 2,86 km: 1) Tonder Marja AlatPi 23.02, 2) Kotro Pia KyS 27.14.

Uusimmat uutiset