Tulospörssi: Kotkan Syysuinnit 17.10.2020

200m Rintauinti Naiset 12 v. ja nuoremmat: 1) Minea Ruusu, Haminan Uimaseura, 3:19.58, 2) Lotta Kylmälä, Haminan Uimaseura, 3:24.62, 3) Saara Virtanen, Kouvolan Uimarit, 3:38.27, 4) Emma Ahokas, Kouvolan Uimarit, 3:52.61

200m Rintauinti Naiset 13-14 v.

200m Rintauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Matilda Lonka, Kouvolan Uimarit, 2:53.41, 2) Senni Partanen, Mikkelin Uimaseura, 2:56.19, 3) Viljaana Myllärinen, Uinti Imatra, 2:56.82, 4) Ronja Ruottinen, Mikkelin Uimaseura, 3:07.65, 5) Laura Kaksonen, Voikkaan Viesti, 3:12.19

200m Rintauinti Miehet 13 v. ja nuoremmat: 1) Henri Varsamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 3:27.23, 2) Elias Ukkonen, Kouvolan Uimarit, 3:27.38, 3) Jesse Aittola, Kouvolan Uimarit, 3:37.54, 4) Viljami Myllärinen, Uinti Imatra, 3:37.76, 5) Jonne Ekman, Lappeenrannan Uimarit, 3:45.85, 6) Saku Virtanen, Kouvolan Uimarit, 3:49.05, -) Eeli Huhtanen, Uinti Imatra, DSQ, SW 7.6, -) Miika Riihiaho, Kouvolan Uimarit, DSQ, SW 7.2

200m Rintauinti Miehet 14-15 v.

200m Rintauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat:

100m Vapaauinti Naiset 12 v. ja nuoremmat: 1) Elli Himanen, Mikkelin Uimaseura, 1:11.96, 2) Sara Uski, Lappeenrannan Uimarit, 1:15.62, 3) Miisa Eerola, Haminan Uimaseura, 1:16.64, 4) Peppi Mutikainen, Lahden Uimaseura, 1:16.74, 5) Nea Hellsten, Helsingfors Simsällskap, 1:18.19, 6) Vilma Korkalainen, Voikkaan Viesti, 1:18.45, 7) Ida Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:21.48, 8) Mia Sylvi Sofia Helenius, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:22.52, 9) Emilia Tikkanen, Uimaseura Aquila, 1:22.79, 10) Enni Sinkko, Lappeenrannan Uimarit, 1:23.55, 11) Ellen Kuusela, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:24.46, 12) Sanni Ahvenniemi, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:25.71, 13) Krista Kaasinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:26.36, 14) Ilona Kellman, Mikkelin Uimaseura, 1:26.47, 15) Nea Kailio, Lappeenrannan Uimarit, 1:27.96, 16) Milma Korppas, Lappeenrannan Uimarit, 1:28.64, 17) Ellen Lundell, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:28.75, 18) Emelina Karolina Vento, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:31.64, 19) Linnea Stolt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:32.28, 20) Matilda Oinonen, Lappeenrannan Uimarit, 1:34.01, 21) Lily Pettersson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:41.89, 22) Tyyne Lehto, Lappeenrannan Uimarit, 1:42.78, 23) Emma Kataja, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:45.04, 24) Natalie Wester, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:46.21, -) Nelly Hoikkala, Haminan Uimaseura, DSQ, SW 4.4

100m Vapaauinti Naiset 13-14 v.: 1) Jenni Konnu, Uinti Imatra, 1:02.28, 2) Malin Lindblom, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:02.32, 3) Sofia Lepistö, Mikkelin Uimaseura, 1:06.01, 4) Veera Westerlund, Uimaseura Aquila, 1:08.27, 5) Ada Hulkko, Mikkelin Uimaseura, 1:08.96, 6) Viivi Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:10.38, 7) Vilma Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 1:11.15, 8) Pipsa Linteri, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:14.63, 9) Iita Pitkänen, Mikkelin Uimaseura, 1:17.28, 10) Peppiina Piminäinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:26.54

100m Vapaauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Iida Heikkinen, Uinti Imatra, 1:02.25, 2) Oona Kokko, Uinti Imatra, 1:03.12, 3) Veera Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 1:04.87, 4) Emma Issakainen, Uinti Imatra, 1:04.97, 5) Ronja Ruottinen, Mikkelin Uimaseura, 1:10.84, 6) Iina Kukkonen, Mikkelin Uimaseura, 1:14.34, 7) Amanda Ahlgren, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:17.68, 8) Veera Karhu, Uinti Imatra, 1:38.10

100m Vapaauinti Miehet 13 v. ja nuoremmat: 1) Eetu Autio, Helsingfors Simsällskap, 1:03.27, 2) Sisu Siitonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 1:06.74, 3) Akseli Kellman, Mikkelin Uimaseura, 1:09.12, 4) Frans Nyström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:10.76, 5) Tuomas Heikkilä, Uimaseura Aquila, 1:10.93, 6) Julius Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:11.08, 7) Artem Shorokhov, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:14.63, 8) Henri Varsamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:17.35, 9) Elias Manskinen, Heinolan Isku, 1:17.76, 10) Oka Silventoinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:18.07, 11) Axel Mara, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:23.11, 12) Juho Juurinen, Lappeenrannan Uimarit, 1:23.48, 13) Oliver Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:25.17, 14) Sasu Valtonen, Lappeenrannan Uimarit, 1:26.48, 15) Samuel Rantanen, Lappeenrannan Uimarit, 1:30.50, 16) Ahti Tirkkonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:31.48, 17) Viljami Kälviäinen, Lappeenrannan Uimarit, 1:36.08, 18) Saku Nyman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:39.08, 19) David Kopomem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:41.23, 20) Sergei Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, 1:46.99, 21) Savva Alexeev, Lappeenrannan Uimarit, 1:48.51, -) Nooa Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, DSQ, SW 4.4, -) Otto Metsi, Uinti Imatra, DSQ, SW 4.4

100m Vapaauinti Miehet 14-15 v.: 1) William Fagerstedt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 56.32, 2) Luka Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 58.84, 3) Johannes Kauppinen, Haminan Uimaseura, 1:00.32, 4) Vladislav Shavyrin, Uimaseura Aquila, 1:01.08, 5) Miska Korkalainen, Voikkaan Viesti, 1:04.79, 6) Aron Forslund, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:04.90, 7) Emil Gaft, Lappeenrannan Uimarit, 1:05.36, 8) Aleksi Mustonen, Savonlinnan Uimaseura, 1:06.43, 9) Elmo Taipale, Uimaseura Aquila, 1:07.22, 10) Hugo Haverinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:07.25, 11) Kendro Bobkov, Uimaseura Aquila, 1:07.75, 12) Juuso Heikkola, Uimaseura Aquila, 1:08.39, 13) Alex Karlsson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:08.48, 14) Tino Rantamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:15.35, -) Eemeli Sipari, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 4.4

100m Vapaauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Aki Tuomaala, Kouvolan Uimarit, 58.38, 2) Juha Kuusmetso, Uinti Imatra, 1:01.20, 3) Linus Rutanen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:02.24, 4) Veeti Vilén, Mikkelin Uimaseura, 1:02.83, 5) Rasmus Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:04.27

50m Selkäuinti Naiset 8 v. ja nuoremmat: 1) Viola Ukkola, Lappeenrannan Uimarit, 51.50, 2) Aamu Lindström, Uimaseura Aquila, 54.05

50m Selkäuinti Naiset 9-10 v.: 1) Olivia Miloserdova, Lappeenrannan Uimarit, 51.22, 2) Natalie Wester, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 51.46, 3) Lotte Peltola, Uimaseura Aquila, 51.55, 4) Riina Kosonen, Uinti Imatra, 55.40, 5) Veronika Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, 56.59, 6) Frida Lindqvist, Uimaseura Aquila, 57.42, 7) Eve Huovila, Uimaseura Aquila, 59.38, 8) Hedda Grönqvist, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:01.58, -) Tyyni Matilainen, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 4.4, -) Emilia Björkhem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.3, -) Ilona Gummerus, Uimaseura Aquila, DSQ, SW6.4

50m Selkäuinti Naiset 11-12 v.: 1) Ida Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 43.88, 2) Sanja Joensuu, Lappeenrannan Uimarit, 44.42, 3) Krista Kaasinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 44.73, 4) Lotta Westerlund, Uimaseura Aquila, 50.16, 5) Anni Manuela Neira Floman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 53.06, 6) Ida Karjalainen, Lappeenrannan Uimarit, 53.15, 7) Aino Emilia Kautto, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 53.20, -) Linette Spring, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.3

50m Selkäuinti Naiset 13-14 v.: 1) Emilia Ruusu, Haminan Uimaseura, 29.75, 2) Veera Westerlund, Uimaseura Aquila, 36.06, 3) Sofia Lepistö, Mikkelin Uimaseura, 36.34, 4) Krista Kurvinen, Heinolan Isku, 37.27, 5) Aino Metsi, Uinti Imatra, 38.48, 6) Ada Hulkko, Mikkelin Uimaseura, 38.77, 7) Viivi Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 38.91, 8) Ilona Luukinen, Uinti Imatra, 43.17

50m Selkäuinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Senni Partanen, Mikkelin Uimaseura, 34.54, 2) Iina Kukkonen, Mikkelin Uimaseura, 38.47, 3) Sofia Sopanen, Savonlinnan Uimaseura, 39.15, 4) Essi Peltonen, Uinti Imatra, 44.02

50m Selkäuinti Miehet 9 v. ja nuoremmat: -) Niilo Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.3, -) Atte Ukkola, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 6.3, -) Elias Himanen, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 6.3

50m Selkäuinti Miehet 10-11 v.: 1) Axel Mara, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 46.45, 2) Caius Dufva, Uimaseura Aquila, 48.23, 3) Taavi Nevalainen, Uimaseura Aquila, 48.55, 4) Ahti Tirkkonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 48.86, 5) Eemil Vakkari, Uimaseura Aquila, 56.29, 6) Savva Alexeev, Lappeenrannan Uimarit, 57.93, -) Max Felix Hemming Helenius, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DNS, -) Valtteri Oksanen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DNS

50m Selkäuinti Miehet 12-13 v.: 1) Olli Martama, Uimaseura Aquila, 38.54, 2) Oliver Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 40.38, 3) Elias Manskinen, Heinolan Isku, 42.11, -) Elias Luoma, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 6.3

50m Selkäuinti Miehet 14-15 v.: 1) Santeri Salonen, Heinolan Isku, 32.34, 2) Valtteri Muranen, Uimaseura Aquila, 33.58, 3) Miska Korkalainen, Voikkaan Viesti, 35.99, 4) Juuso Heikkola, Uimaseura Aquila, 37.08, 5) Elmo Taipale, Uimaseura Aquila, 37.63, 6) Emil Gaft, Lappeenrannan Uimarit, 37.78

50m Selkäuinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Risto Martikainen, Kouvolan Uimarit, 28.06, 2) Veeti Vilén, Mikkelin Uimaseura, 32.66, 3) Juho Ratava, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 37.06

100m Perhosuinti Naiset 12 v. ja nuoremmat: 1) Saara Virtanen, Kouvolan Uimarit, 1:41.22, 2) Vilma Korkalainen, Voikkaan Viesti, 1:50.27, 3) emma ahokas, Kouvolan Uimarit, 1:51.93

100m Perhosuinti Naiset 13-14 v.

100m Perhosuinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Helmi Viherkoski, Kouvolan Uimarit, 1:14.38, 2) Iida Peltola, Kouvolan Uimarit, 1:16.72, 3) Tinka Rokka, Uimaseura Aquila, 1:19.23

100m Perhosuinti Miehet 13 v. ja nuoremmat: 1) Eetu Autio, Helsingfors Simsällskap, 1:10.91, 2) Sisu Siitonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 1:11.61, 3) Artem Shorokhov, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:28.74, 4) caro reponen, Kouvolan Uimarit, 1:41.59, 5) Saku Virtanen, Kouvolan Uimarit, 1:51.00

100m Perhosuinti Miehet 14-15 v.: 1) Toni Muurman, Haminan Uimaseura, 1:13.07

100m Perhosuinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Ossi Kleimola, Kouvolan Uimarit, 58.74, 2) Juuso Rahikainen, Järvenpään Uintiklubi ry, 1:01.38, 3) Henri Heikkilä, Uimaseura Aquila, 1:01.62, 4) Lauri Tolvanen, Haminan Uimaseura, 1:02.22

50m Rintauinti Naiset 8 and younger

50m Rintauinti Naiset 9-10 v.: 1) Ella Villanen, Lappeenrannan Uimarit, 46.71, 2) Ilona Kellman, Mikkelin Uimaseura, 55.09, 3) Emilia Björkhem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 59.92, 4) Olivia Miloserdova, Lappeenrannan Uimarit, 1:01.39, 5) Emma Fagerstedt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:03.04, -) Hedda Grönqvist, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 7.4

50m Rintauinti Naiset 11-12 v.: 1) Minea Ruusu, Haminan Uimaseura, 41.29, 2) Nea Hellsten, Helsingfors Simsällskap, 44.80, 3) Taimi Tynkkynen, Lappeenrannan Uimarit, 48.82, 4) Sanni Ahvenniemi, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 57.72, 5) Milma Korppas, Lappeenrannan Uimarit, 59.69, 6) Linette Spring, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:04.47, -) Aino Emilia Kautto, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 7.2, -) Anni Manuela Neira Floman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 7.5

50m Rintauinti Naiset 13-14 v.: 1) Sofia Chadromtseva, Uimaseura Aquila, 39.80, 2) Krista Kurvinen, Heinolan Isku, 41.82, 3) Vilma Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 42.65, 4) Aliina Penttinen, Uimaseura Aquila, 46.66

50m Rintauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Matilda Lonka, Kouvolan Uimarit, 36.08, 2) Oona Kokko, Uinti Imatra, 36.44, 3) Sofia Sopanen, Savonlinnan Uimaseura, 37.37, 4) Salla Mannerkoski, Uinti Imatra, 40.73, 5) Tinka Rokka, Uimaseura Aquila, 42.28, 6) Veera Karhu, Uinti Imatra, 59.13

50m Rintauinti Miehet 9 v. ja nuoremmat: 1) Niilo Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 59.11

50m Rintauinti Miehet 10-11 v.: 1) Veeti Ukkola, Lappeenrannan Uimarit, 46.60, 2) Oliver Seppänen, Uimaseura Aquila, 54.93, 3) Sergei Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, 1:00.46

50m Rintauinti Miehet 12-13 v.: 1) Akseli Kellman, Mikkelin Uimaseura, 38.53, 2) Joel Pukki, Uimaseura Aquila, 52.19, 3) Konsta Järvinen, Uimaseura Aquila, 52.70, -) Henri Färlin, Uimaseura Aquila, DNS

50m Rintauinti Miehet 14-15 v.: 1) Elmo Taipale, Uimaseura Aquila, 40.42, 2) Juho Hoikkala, Haminan Uimaseura, 40.94, 3) Kendro Bobkov, Uimaseura Aquila, 42.12, 4) Joel Turtiainen, Voikkaan Viesti, 49.28, 5) Eemeli Sipari, Uimaseura Aquila, 50.47, -) Leo Lana, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 4.4

50m Rintauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Tuukka Myller, Järvenpään Uintiklubi ry, 30.89, 2) Aki Tuomaala, Kouvolan Uimarit, 32.11

200m Vapaauinti Naiset 14 v. ja nuoremmat: 1) Jenni Konnu, Uinti Imatra, 2:16.27, 2) Sofia Lepistö, Mikkelin Uimaseura, 2:22.53, 3) Ilona Luukinen, Uinti Imatra, 2:34.20, 4) Aino Metsi, Uinti Imatra, 2:34.21, 5) Polina Senkina, Kouvolan Uimarit, 2:41.49, 6) Saara Virtanen, Kouvolan Uimarit, 2:55.64, 7) Mia Sylvi Sofia Helenius, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 2:56.87, 8) emma ahokas, Kouvolan Uimarit, 2:59.76, 9) Nea Kailio, Lappeenrannan Uimarit, 3:17.21, -) Veronika Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, DSQ

200m Vapaauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Matilda Lonka, Kouvolan Uimarit, 2:16.58, 2) Veera Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 2:19.55, 3) Viljaana Myllärinen, Uinti Imatra, 2:20.38, 4) Oona Kokko, Uinti Imatra, 2:20.56, 5) Helmi Viherkoski, Kouvolan Uimarit, 2:21.72, 6) Laura Kaksonen, Voikkaan Viesti, 2:29.92

200m Vapaauinti Miehet 15 v. ja nuoremmat: 1) Luka Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 2:09.82, 2) Toni Muurman, Haminan Uimaseura, 2:20.21, 3) Miska Korkalainen, Voikkaan Viesti, 2:24.85, 4) Hugo Haverinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 2:25.11, 5) Emil Gaft, Lappeenrannan Uimarit, 2:29.60, 6) Nooa Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 2:38.81, 7) Viljami Myllärinen, Uinti Imatra, 2:39.63, 8) Fedor Abushkevich, Uimaseura Aquila, 2:46.03, 9) Eeli Huhtanen, Uinti Imatra, 2:46.62, 10) Elias Ukkonen, Kouvolan Uimarit, 2:50.49, 11) Santtu Hiltunen, Kouvolan Uimarit, 2:55.45, 12) Joel Turtiainen, Voikkaan Viesti, 3:01.11, 13) Jesse Aittola, Kouvolan Uimarit, 3:03.06, 14) Saku Virtanen, Kouvolan Uimarit, 3:03.66, 15) Axel Mara, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 3:06.21, 16) Sasu Valtonen, Lappeenrannan Uimarit, 3:11.40, 17) Ahti Tirkkonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 3:15.62, 18) David Kopomem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 3:42.10

200m Vapaauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Juha Kuusmetso, Uinti Imatra, 2:18.36, 2) Rasmus Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 2:30.33

100m Sekauinti Naiset 10 v. ja nuoremmat: 1) Lily Pettersson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:54.13

100m Sekauinti Naiset 11-12 v.: 1) Miisa Eerola, Haminan Uimaseura, 1:32.21, 2) Taimi Tynkkynen, Lappeenrannan Uimarit, 1:36.39, 3) Tyyne Lehto, Lappeenrannan Uimarit, 2:09.91, -) Elli Himanen, Mikkelin Uimaseura, DSQ, SW 9.4, -) Vilma Korkalainen, Voikkaan Viesti, DSQ, SW 9.4, -) Sanni Ahvenniemi, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 9.1, -) Sanja Joensuu, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 9.4

100m Sekauinti Naiset 13-14 v.: 1) Malin Lindblom, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:12.03, 2) Sofia Chadromtseva, Uimaseura Aquila, 1:19.86, 3) Ada Hulkko, Mikkelin Uimaseura, 1:21.88, 4) Krista Kurvinen, Heinolan Isku, 1:22.01, 5) Viivi Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:22.37, 6) Oona Söderlund, Uimaseura Aquila, 1:24.06, 7) Veera Haukka, Uimaseura Aquila, 1:25.50, 8) Anastasia-Aleksandra Peltonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:40.27, -) Vilma Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, DSQ, SW 9.4

100m Sekauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Iida Heikkinen, Uinti Imatra, 1:07.93, 2) salma mäntynen, Uimaseura Aquila, 1:12.93, 3) Iida Peltola, Kouvolan Uimarit, 1:15.10, 4) Senni Partanen, Mikkelin Uimaseura, 1:16.29, 5) Iina Kukkonen, Mikkelin Uimaseura, 1:21.15, 6) Ronja Ruottinen, Mikkelin Uimaseura, 1:23.09, 7) Saara Vehmaa, Uimaseura Aquila, 1:26.58, 8) Katja Räsänen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 1:32.61, -) Emma Reunanen, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 9.4

100m Sekauinti Miehet 11 and younger

100m Sekauinti Miehet 12-13 v.

100m Sekauinti Miehet 14-15 v.: 1) William Fagerstedt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:09.42, 2) Vladislav Shavyrin, Uimaseura Aquila, 1:09.82, 3) Johannes Kauppinen, Haminan Uimaseura, 1:10.08, 4) Valtteri Muranen, Uimaseura Aquila, 1:13.51, 5) Emil Gaft, Lappeenrannan Uimarit, 1:20.61

100m Sekauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Henri Heikkilä, Uimaseura Aquila, 1:01.94, 2) Veeti Vilén, Mikkelin Uimaseura, 1:10.48, 3) Rasmus Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:15.53, 4) Linus Rutanen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:15.56

50m Vapaauinti Naiset 8 v. ja nuoremmat: 1) Viola Ukkola, Lappeenrannan Uimarit, 46.70, 2) Aamu Lindström, Uimaseura Aquila, 48.66, 3) Iina Ekman, Lappeenrannan Uimarit, 1:00.92

50m Vapaauinti Naiset 9-10 v.: 1) Ilona Kellman, Mikkelin Uimaseura, 40.87, 2) Tyyni Matilainen, Uimaseura Aquila, 44.99, 3) Emma Fagerstedt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 45.31, 4) Veronika Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, 48.40, 5) Olivia Miloserdova, Lappeenrannan Uimarit, 49.13, 6) Riina Kosonen, Uinti Imatra, 49.28, 7) Frida Lindqvist, Uimaseura Aquila, 49.41, 8) Emilia Björkhem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 49.96, 9) Hedda Grönqvist, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 52.16, 10) Lotte Peltola, Uimaseura Aquila, 53.68, 11) Eve Huovila, Uimaseura Aquila, 54.53, -) Ilona Gummerus, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 4.4

50m Vapaauinti Naiset 11-12 v.: 1) Elli Himanen, Mikkelin Uimaseura, 33.43, 2) Netta Korkalainen, Kouvolan Uimarit, 33.92, 3) Lotta Kylmälä, Haminan Uimaseura, 35.33, 4) Emilia Tikkanen, Uimaseura Aquila, 36.24, 5) Nelly Hoikkala, Haminan Uimaseura, 42.55, 6) Aino Emilia Kautto, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 44.21, 7) Anni Manuela Neira Floman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 46.61, 8) Lotta Westerlund, Uimaseura Aquila, 46.92, -) Linette Spring, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 10.6

50m Vapaauinti Naiset 13-14 v.: 1) Emilia Ruusu, Haminan Uimaseura, 30.60, 2) Aino Metsi, Uinti Imatra, 31.38, 3) Ada Hulkko, Mikkelin Uimaseura, 31.64, 4) Oona Söderlund, Uimaseura Aquila, 31.67, 5) Ilona Ivanova, Kouvolan Uimarit, 32.81, 6) Veera Haukka, Uimaseura Aquila, 33.46, 7) Iita Pitkänen, Mikkelin Uimaseura, 34.78, 8) Peppiina Piminäinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 38.92, 9) Aliina Penttinen, Uimaseura Aquila, 39.28

50m Vapaauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Helmi Viherkoski, Kouvolan Uimarit, 29.76, 2) Veera Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 29.95, 3) Laura Kaksonen, Voikkaan Viesti, 31.20, 4) Tinka Rokka, Uimaseura Aquila, 32.64, 5) Salla Mannerkoski, Uinti Imatra, 33.48, 6) Amanda Ahlgren, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 33.84, 7) Essi Peltonen, Uinti Imatra, 34.54, 8) Emma Reunanen, Uimaseura Aquila, 35.67, 9) Veera Karhu, Uinti Imatra, 43.73, -) Saara Vehmaa, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 4.4

50m Vapaauinti Miehet 9 v. ja nuoremmat: 1) Elias Himanen, Uimaseura Aquila, 45.01, 2) Niilo Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 47.74, 3) Atte Ukkola, Uimaseura Aquila, 53.00

50m Vapaauinti Miehet 10-11 v.: 1) Taavi Nevalainen, Uimaseura Aquila, 38.26, 2) Caius Dufva, Uimaseura Aquila, 43.38, 3) Oliver Seppänen, Uimaseura Aquila, 45.06, 4) Savva Alexeev, Lappeenrannan Uimarit, 46.51, 5) Sergei Rebitva, Lappeenrannan Uimarit, 47.78, -) Eemil Vakkari, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 4.4, -) Max Felix Hemming Helenius, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DNS, -) Valtteri Oksanen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DNS

50m Vapaauinti Miehet 12-13 v.: 1) Sisu Siitonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 29.68, 2) Akseli Kellman, Mikkelin Uimaseura, 30.87, 3) Olli Martama, Uimaseura Aquila, 30.90, 4) Elias Manskinen, Heinolan Isku, 33.93, 5) Nooa Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 35.52, 6) Konsta Järvinen, Uimaseura Aquila, 39.36, 7) Otto Metsi, Uinti Imatra, 39.66, 8) Joel Pukki, Uimaseura Aquila, 40.74, 9) Viljami Kälviäinen, Lappeenrannan Uimarit, 42.70, -) Henri Färlin, Uimaseura Aquila, DNS

50m Vapaauinti Miehet 14-15 v.: 1) Santeri Salonen, Heinolan Isku, 26.62, 2) Luka Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 27.34, 3) Juho Hoikkala, Haminan Uimaseura, 28.27, 4) Aleksi Mustonen, Savonlinnan Uimaseura, 28.57, 5) Miska Korkalainen, Voikkaan Viesti, 29.49, 6) Eetu Aronen, Uimaseura Aquila, 29.53, 7) Joel Turtiainen, Voikkaan Viesti, 33.40

50m Vapaauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Risto Martikainen, Kouvolan Uimarit, 24.61, 2) Tuukka Myller, Järvenpään Uintiklubi ry, 24.82, 3) Juuso Rahikainen, Järvenpään Uintiklubi ry, 25.06, 4) Petri Rahko, HTU Stadi, 27.73, 5) Rasmus Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 28.46

100m Rintauinti Naiset 12 v. ja nuoremmat: 1) Netta Korkalainen, Kouvolan Uimarit, 1:29.02, 2) Elli Himanen, Mikkelin Uimaseura, 1:38.57, 3) Enni Sinkko, Lappeenrannan Uimarit, 1:40.50, 4) Ella Villanen, Lappeenrannan Uimarit, 1:40.91, 5) Sara Uski, Lappeenrannan Uimarit, 1:41.60, 6) Vilma Korkalainen, Voikkaan Viesti, 1:50.42, 7) Matilda Oinonen, Lappeenrannan Uimarit, 1:56.56, 8) Emma Kataja, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 2:00.73, 9) Nea Kailio, Lappeenrannan Uimarit, 2:04.30, 10) Ellen Lundell, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 2:08.94, -) Sanja Joensuu, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 7.6, -) Linnea Stolt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 4.4, -) Ida Karjalainen, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 7.2, -) Natalie Wester, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 7.6

100m Rintauinti Naiset 13-14 v.: 1) Jenni Konnu, Uinti Imatra, 1:20.46, 2) Veera Westerlund, Uimaseura Aquila, 1:25.45, 3) Sofia Lepistö, Mikkelin Uimaseura, 1:26.40, 4) Viivi Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:30.30, 5) Pipsa Linteri, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:34.65, 6) Polina Senkina, Kouvolan Uimarit, 1:37.60, 7) Iita Pitkänen, Mikkelin Uimaseura, 1:41.18

100m Rintauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Sofia Sopanen, Savonlinnan Uimaseura, 1:21.00, 2) Senni Partanen, Mikkelin Uimaseura, 1:21.86, 3) Ronja Ruottinen, Mikkelin Uimaseura, 1:26.46

100m Rintauinti Miehet 13 v. ja nuoremmat: 1) Akseli Kellman, Mikkelin Uimaseura, 1:26.51, 2) Tuomas Heikkilä, Uimaseura Aquila, 1:30.51, 3) Henri Varsamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:35.28, 4) Elias Luoma, Lappeenrannan Uimarit, 1:42.59, 5) Veeti Ukkola, Lappeenrannan Uimarit, 1:44.40, 6) Jonne Ekman, Lappeenrannan Uimarit, 1:44.49, 7) Santtu Hiltunen, Kouvolan Uimarit, 1:46.78, 8) Juho Juurinen, Lappeenrannan Uimarit, 2:02.24, 9) Samuel Rantanen, Lappeenrannan Uimarit, 2:27.29, -) Miika Riihiaho, Kouvolan Uimarit, DSQ, SW 4.4, -) Saku Nyman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 7.4

100m Rintauinti Miehet 14-15 v.: 1) Santeri Salonen, Heinolan Isku, 1:16.18, 2) Aron Forslund, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:16.70, 3) Konsta Kukkonen, Kouvolan Uimarit, 1:17.60, 4) Johannes Kauppinen, Haminan Uimaseura, 1:20.18, 5) Juuso Heikkola, Uimaseura Aquila, 1:29.99

100m Rintauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Ossi Kleimola, Kouvolan Uimarit, 1:07.67, 2) Lauri Tolvanen, Haminan Uimaseura, 1:08.43, 3) Veeti Vilén, Mikkelin Uimaseura, 1:18.41

400m Vapaauinti Naiset 14 v. ja nuoremmat: 1) Malin Lindblom, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 4:39.69, 2) Ilona Luukinen, Uinti Imatra, 5:28.42, 3) Pipsa Linteri, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:51.41, 4) Nea Hellsten, Helsingfors Simsällskap, 5:55.30, 5) Sanni Ahvenniemi, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:10.74, 6) Ida Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:25.20, 7) Anastasia-Aleksandra Peltonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:33.52, 8) Emelina Karolina Vento, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:34.89, 9) Krista Kaasinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:37.58, 10) Linnea Stolt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 7:13.84, -) Ellen Kuusela, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 4.4

400m Vapaauinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Viljaana Myllärinen, Uinti Imatra, 4:55.25, 2) Katja Räsänen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 6:10.89

400m Vapaauinti Miehet 15 v. ja nuoremmat: 1) William Fagerstedt, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 4:18.58, 2) Eetu Autio, Helsingfors Simsällskap, 4:50.45, 3) Valtteri Muranen, Uimaseura Aquila, 4:57.78, 4) Hugo Haverinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:14.61, 5) Leo Lana, Lappeenrannan Uimarit, 5:15.25, 6) Frans Nyström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:25.65, 7) Artem Shorokhov, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:44.95, 8) Tino Rantamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:47.05, 9) Fedor Abushkevich, Uimaseura Aquila, 5:50.44, 10) Alex Karlsson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:50.74, 11) Julius Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 5:52.10, 12) Oliver Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:12.40, 13) Oka Silventoinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 6:12.47

400m Vapaauinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Linus Rutanen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 4:49.73

50m Perhosuinti Naiset 9-10 v.: 1) Emelina Karolina Vento, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 52.98, 2) Frida Lindqvist, Uimaseura Aquila, 59.89, -) Tyyni Matilainen, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 7.2

50m Perhosuinti Naiset 11-12 v.: 1) Elli Himanen, Mikkelin Uimaseura, 37.72, 2) Peppi Mutikainen, Lahden Uimaseura, 39.82, 3) Netta Korkalainen, Kouvolan Uimarit, 41.31, 4) Sara Uski, Lappeenrannan Uimarit, 41.32, 5) Miisa Eerola, Haminan Uimaseura, 41.54, 6) Emilia Tikkanen, Uimaseura Aquila, 43.91, 7) Taimi Tynkkynen, Lappeenrannan Uimarit, 46.41, 8) Enni Sinkko, Lappeenrannan Uimarit, 47.81, -) Lotta Westerlund, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 8.3

50m Perhosuinti Naiset 13-14 v.: 1) Sofia Chadromtseva, Uimaseura Aquila, 34.54, 2) Sofia Lepistö, Mikkelin Uimaseura, 34.80, 3) Oona Söderlund, Uimaseura Aquila, 35.00, 4) Vilma Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 35.27, 5) Veera Haukka, Uimaseura Aquila, 39.60, 6) Aino Metsi, Uinti Imatra, 40.05, 7) Ilona Ivanova, Kouvolan Uimarit, 40.25, 8) Iita Pitkänen, Mikkelin Uimaseura, 42.13, -) Viivi Ikonen, Mikkelin Uimaseura, DSQ, SW 7.2

50m Perhosuinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Iida Heikkinen, Uinti Imatra, 30.12, 2) Iida Peltola, Kouvolan Uimarit, 32.53, 3) Veera Saarelainen, Mikkelin Uimaseura, 32.82, 4) Laura Kaksonen, Voikkaan Viesti, 33.79, 5) Tinka Rokka, Uimaseura Aquila, 33.88, 6) Iina Kukkonen, Mikkelin Uimaseura, 37.00, 7) Ronja Ruottinen, Mikkelin Uimaseura, 38.39, 8) Salla Mannerkoski, Uinti Imatra, 38.70, 9) Amanda Ahlgren, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 39.58, 10) Essi Peltonen, Uinti Imatra, 40.81, -) Senni Partanen, Mikkelin Uimaseura, DNS

50m Perhosuinti Miehet 10-11 v.: 1) caro reponen, Kouvolan Uimarit, 43.19, 2) Ahti Tirkkonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 52.64, 3) Caius Dufva, Uimaseura Aquila, 59.31, -) Veeti Ukkola, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 4.4, -) Taavi Nevalainen, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 10.11, -) Eemil Vakkari, Uimaseura Aquila, DSQ, SW 8.2

50m Perhosuinti Miehet 12-13 v.: 1) Sisu Siitonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 31.07, 2) Olli Martama, Uimaseura Aquila, 35.52, 3) Artem Shorokhov, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 35.98, 4) Nooa Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 39.64, 5) Eeli Huhtanen, Uinti Imatra, 42.41, 6) Viljami Myllärinen, Uinti Imatra, 44.12, 7) Elias Luoma, Lappeenrannan Uimarit, 46.31, 8) David Kopomem, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:03.43, -) Saku Nyman, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 8.2, -) Sasu Valtonen, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 8.2

50m Perhosuinti Miehet 14-15 v.: 1) Santeri Salonen, Heinolan Isku, 28.90, 2) Konsta Kukkonen, Kouvolan Uimarit, 28.97, 3) Vladislav Shavyrin, Uimaseura Aquila, 29.87, 4) Eetu Aronen, Uimaseura Aquila, 32.86, 5) Miska Korkalainen, Voikkaan Viesti, 33.21, 6) Juho Hoikkala, Haminan Uimaseura, 33.68

50m Perhosuinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Petri Rahko, HTU Stadi, 30.33, 2) Veeti Vilén, Mikkelin Uimaseura, 30.91

100m Selkäuinti Naiset 12 v. ja nuoremmat: 1) Minea Ruusu, Haminan Uimaseura, 1:29.16, 2) Lotta Kylmälä, Haminan Uimaseura, 1:32.02, 3) Ellen Lundell, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:34.43, 4) Vilma Korkalainen, Voikkaan Viesti, 1:35.09, 5) Mia Sylvi Sofia Helenius, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:35.82, 6) Ida Lindström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:35.87, 7) Matilda Oinonen, Lappeenrannan Uimarit, 1:36.79, 8) Ellen Kuusela, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:39.18, 9) Krista Kaasinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:39.22, 10) Milma Korppas, Lappeenrannan Uimarit, 1:46.16, 11) Emelina Karolina Vento, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:46.50, 12) Ella Villanen, Lappeenrannan Uimarit, 1:50.64, 13) Lily Pettersson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:58.25, 14) Tyyne Lehto, Lappeenrannan Uimarit, 2:02.92, -) Ida Karjalainen, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 4.4, -) Emma Kataja, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.2

100m Selkäuinti Naiset 13-14 v.: 1) Emilia Ruusu, Haminan Uimaseura, 1:13.82, 2) Polina Senkina, Kouvolan Uimarit, 1:25.28, 3) Anastasia-Aleksandra Peltonen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:47.14, -) Peppiina Piminäinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.2

100m Selkäuinti Naiset 15 v. ja vanhemmat: 1) Emma Issakainen, Uinti Imatra, 1:09.82, 2) salma mäntynen, Uimaseura Aquila, 1:12.72

100m Selkäuinti Miehet 13 v. ja nuoremmat: 1) Tuomas Heikkilä, Uimaseura Aquila, 1:23.32, 2) Oliver Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:28.57, 3) Miika Riihiaho, Kouvolan Uimarit, 1:28.69, 4) Oka Silventoinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:28.95, 5) Frans Nyström, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:31.30, 6) caro reponen, Kouvolan Uimarit, 1:31.62, 7) Jesse Aittola, Kouvolan Uimarit, 1:37.84, 8) Axel Mara, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:39.07, 9) Juho Juurinen, Lappeenrannan Uimarit, 1:44.82, 10) Jonne Ekman, Lappeenrannan Uimarit, 1:45.54, -) Julius Laitinen, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, DSQ, SW 6.4, -) Elias Ukkonen, Kouvolan Uimarit, DSQ, SW 6.2, -) Santtu Hiltunen, Kouvolan Uimarit, DSQ, SW 6.2, -) Samuel Rantanen, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 6.2, -) Viljami Kälviäinen, Lappeenrannan Uimarit, DSQ, SW 6.2

100m Selkäuinti Miehet 14-15 v.: 1) Aron Forslund, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:06.87, 2) Luka Valtonen, Lappeenrannan Kisa-Toverit, 1:08.35, 3) Kendro Bobkov, Uimaseura Aquila, 1:16.10, 4) Toni Muurman, Haminan Uimaseura, 1:16.92, 5) Leo Lana, Lappeenrannan Uimarit, 1:20.99, 6) Alex Karlsson, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:25.85, 7) Tino Rantamäki, Borgå Simmare-Porvoon Uimarit, 1:32.61

100m Selkäuinti Miehet 16 v. ja vanhemmat: 1) Risto Martikainen, Kouvolan Uimarit, 59.67, 2) Lauri Tolvanen, Haminan Uimaseura, 1:01.02, 3) Rasmus Ikonen, Mikkelin Uimaseura, 1:16.88

Uusimmat uutiset