Tulospörssi: Kymenlaakson nuorten rasticup Husulassa 19.8.2019

Naiset 18 v. 3,8 km: 1) Liisa Peltonen KS 35.00, 2) Salla Vanhatalo KS 51.21.

Pojat 16 v. 3,8 km: 1) Lasse Peltonen KS 38.20, 2) Ilari Nokka KyS 40.00, 3) Lauri Mattila KS 42.03, 4) Lassi Kaitainen KyS 47.21. Miika Myllynen VeVe Hyl. Onni Vepsäläinen KyS hyl.

Tytöt 16 v. 3,3 km: 1) Ida Heikkinen VeVe 35.16, 2) Mette Soini KyS 47.12, 3) Sanni Lavonen MiehVi 48.13. Suvi Satama VeVe hyl.

Pojat 14 v. 2,3 km: 1) Joona Hirvilahti VeVe 18.12, 2) Eeli Ruoti VeVe 29.37.

Tytöt 14 v. 2,3 km: 1) Amalia Linden KS 20.51, 2) Roosa Heikkinen VeVe 22.54, 3) Julia Laitinen VeVe 25.03, 4) Aliisa Kiiski KyS 25.27, 5) Katariina Outinen KyS 26.55, 6) Alma Laukkanen KS 27.11, 7) Emilia Kiintola KS 31.38, 8) Annika Haikka VeVe 35.57, 9) Meri Myllynen VeVe 39.53. Aino Uotila KS hyl.

Pojat 13 v. 1,7 km: 1) Rasmus Töyrylä KyS 11.17, 2) Ossi Saarela KyS 12.42, 3) Tuomas Tonteri KS 15.18, 4) Vilho Suomalainen LappRi 17.03, 5) Eemeli Hyvönen VeVe 18.09, 6) Matias Seppälä KyS 20.50, 7) Sulo Saarilaakso LappRi 21.21, 8) Topi Uotila KS 23.33.

Tytöt 13 v. 1,7 km: 1) Selma Lindén KS 22.39, 2) Pihla Kriktilä VeVe 25.56, 3) Aliina Penttinen KyS 49.07.

Pojat 12 v. TR 1,7 km: 1) Niklas Hirvilahti VeVe 10.55, 2) Olavi Kiiski KyS 11.26, 3) Eetu Takanen VeVe 12.11, 4) Sisu Tyni VeVe 12.43, 5) Anton Vainio VeVe 14.18, 6) Jere Pylvänäinen KS 14.50, 7) Eero Talka KS 15.33, 8) Tatu Karvonen KS 16.10, 9) Mico Kokko KyS 16.35, 10) Miika Häkkinen VeVe 16.40, 11) Eemil Kiintola KS 20.10, 12) Juho Kääriäinen KyS 20.14, 13) Väinö Jokela VeVe 21.59, 14) Eelis Rissanen KS 22.03, 15) Reima Pakkanen VeVe 22.07.

Tytöt 12 v. TR 1,7 km: 1) Netta Kormu VeVe 18.31, 2) Jenna Sippu InkTe 24.24, 3) Elisa Lehtonen KS 26.18, 4) Nelli Tani KyS 26.51, 5) Tuuli Kriktilä VeVe 42.10, 6) Siiri Kotiranta KyS 1.16.51.

Pojat 10 v. RR, 1,5 km: 1) Veikka Korhonen SKVuoksi 9.29, 2) Elmo Karvonen KS 9.56, 3) Olli Pohjalainen VeVe 11.19, 4) Viljami Hyvönen VeVe 12.45, 5) Vilho Immonen VeVe 15.24.

Tytöt 10 v. RR 1,5 km: 1) Tiitu Takanen VeVe 9.13, 2) Venla Weckman VeVe 9.51, 3) Elsa Vepsäläinen KyS 12.04, 4) Ilona Kiiski KyS 12.07, 5) Hanna Puumalainen KyS 13.26, 6) Sofia Laitinen VeVe 13.55.

Pojat 9 v. RR 1,5 km: 1) Aapo Talka KS 10.24, 2) Tuure Sarilampi KS 12.30, 3) Elias Tani KyS 13.30, 4) Eljas Nieminen KyS 13.52, 5) Santeri Kotiranta KyS 19.06, 6) Pyry Saarilaakso LappRi 19.58, 7) Veikka Suomalainen LappRi 22.46.

Tytöt 9 v. RR 1,5 km: 1) Sofia Seppälä KyS 10.15, 2) Veera Tyni VeVe 11.49, 3) Pihla Kääriäinen KyS 11.59, 4) Elli Saarela KyS 12.45, 5) Ciia Kokko KyS 16.41, 6) Hilla Tanskanen VeVe 16.54.

Pojat 8 v. RR 1,5 km: 1) Sami Sippu InkTe 16.16, 2) Veikka Pohjalainen VeVe 17.23, 3) Eevert Immonen VeVe 28.58, 4) Matti Myllynen VeVe 29.20.

Tytöt 8 v. RR 1,5 km: 1) Selma Weckman VeVe 11.27, 2) Julia Lehtonen KS 13.01, 3) Aliisa Tani KyS 15.13, 4) Maija Rantamo KyS 19.32, 5) Titi Takanen VeVe 20.30, 6) Ellen Tyni VeVe 23.48, 7) Tinja Tanskanen VeVe 24.51, 8) Nelli Rytkö VeVe 25.07, 9) Ines Hienonen KyS 30.11.

RR-saattajasarja: 1) Emilia Kiiski KyS 11.17, 2) Valma Suomalainen LappRi 15.03, 3) Tarmo Sarilampi KS 16.05, 4) Konsta Hartikka EKSu 18.06, 5) Pihla Puonti VeVe 18.31, 6) Veeti Posti-Ahokas VeVe 18.50, 7) Huuko Savolainen VeVe 19.30, 8) Ilari Ojanperä KyS 19.37, 9) Hugo Immonen VeVe 22.15, 10) Oona Peltola VeVe 23.40, 11) Otto Penttinen KyS 24.08, 12) Erno Koskiaho VeVe 31.25.

Kommentoidut