Tulospörssi: Itä-Suomen avoimet aluemestaruuspainit Kotkassa 15.2.

Kadetit, aluemestaruussarjat:

30 kg: 1) Romeo Uotila Voikkaan Viesti, 2) Emirhan Albayrak Helsingin Paini-Miehet, 3) Daniel Helenius Viipurin Voimailijat.

33 kg: 1) Eetu Saastamoinen Kuopion Kisa-Veikot, 2) Eino Värtö Popinniemen Isku.

36 kg: 1) Ukko Korhonen Vuoksenniskan Vesa, 2) Antti Räsänen Helsingin Paini-Miehet, 3) Tahir Albayrak Helsingin Paini-Miehet, 4) Vilho Näivä Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 5) Tiitus Karvonen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 6) Niki Niskanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 7) Luca Haasanen Porvoon Weikot.

39 kg: 1) Saifullah Tebojev Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Lassi Ryhänen Ylä-Tikkurilan Kipinä, 3) Sisu Vakkilainen Lahden Ahkera, 4) Samuel Roininen Kouvolan Painijat.

42 kg: 1) Thomas Havia Vuoksenniskan Vesa, 2) Luca Räty Joensuun Voimailu-Kerho, 3) Otto Huuhtanen Vuoksenniskan Vesa, 4) Benjamin Bjugg Porvoon Weikot, 5) Mauriz Lehtinen Helsingin Paini-Miehet, 6) Samuli Romakkaniemi Kuopion Kisa-Veikot.

46 kg: 1) Sami Kantoluoto Lahden Ahkera.

50 kg: 1) Rahim Tebojev Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Otto Pääkkonen Joensuun Voimailu-Kerho, 3) Topias Laukkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 4) Topi Näivä Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 5) Otso Ojanen Lahden Ahkera.

55 kg: 1) Mico Yli-Savola Lahden Ahkera, 2) Mico Räty Joensuun Voimailu-Kerho.

60 kg: 1) Artturi Kotilainen Raision Voimamiehet, 2) Pauli Perkiö Helsingin Haka, 3) Selini Bogucanin Simpeleen Vesa, 4) Otso Lehtonen Lahden Ahkera, 5) James Nurmi Heinolan Isku.

65 kg: 1) Joona Vaittinen Simpeleen Vesa, 2) Otto Sällström Porvoon Weikot, 3) Semir Bogucanin Simpeleen Vesa.

71 kg: 1) Santeri Karppinen Joensuun Voimailu-Kerho, 2) Onni Mäki Lahden Ahkera, 3) Joona Pennanen Heinolan Isku.

90 kg: 1) Elmer Lappalainen Kotkan Painimiehet.

Aloittelijat:

22 kg: 1) Aapo Raatikainen Heinolan Isku, 2) Elmeri Parkko Porvoon Weikot, 3) Vili Järvinen Heinolan Isku, 4) Leo Matchenkov Popinniemen Isku.

23 kg: 1) Oona Raatikainen Simpeleen Vesa, 2) Viena Vitikainen Simpeleen Vesa, 3) Nella Raatikainen Heinolan Isku, 4) Helmi Suomalainen Pilkanmaan Pilke.

24 kg: 1) Voitto Näivä Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Mika Kyllenen Kotkan Painimiehet, 3) Väinö Värtö Popinniemen Isku, 4) Emil Rainio Popinniemen Isku.

26 kg: 1) Klim Tammi Porvoon Weikot, 2) Roland Lisitsin Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 3) Otto Rajamäki Helsingin Haka, 4) Miron Issajev Heinolan Isku, 5) Jerry Laitinen Lahden Ahkera, 6) Olavi Reijonen Popinniemen Isku, 7) Juuso Laakkonen Kotkan Painimiehet.

28 kg: 1) Eino Pölönen Joensuun Voimailu-Kerho, 2) Julius Rissanen Helsingin Paini-Miehet, 3) Sulo Koskinen Popinniemen Isku, 4) Dina Bogucanin Simpeleen Vesa, 5) Matias Freyborg Popinniemen Isku, 6) Elias Järvinen Kotkan Painimiehet.

29 kg: 1) Minni Korhonen Pilkanmaan Pilke, 2) Iitu Kaljunen Simpeleen Vesa.

30 kg: 1) Oskar Rajamäki Helsingin Haka, 2) Luukas Rauma Kotkan Painimiehet, 3) Tomas Kaitajärvi Popinniemen Isku, 4) Nemo Toivonen Popinniemen Isku, 5) Veeti Nykänen Popinniemen Isku.

37 kg: 1) Toivo Tikkanen Simpeleen Vesa, 2) Roni Laine Heinolan Isku, 3) Vilho Pölönen Joensuun Voimailu-Kerho, 4) Aarni Lehto Heinolan Isku.

43 kg: 1) Tomas Lindroos Helsingin Tarmo, 2) Yunus Sen Simpeleen Vesa, 3) Joonatan Sihvonen Pilkanmaan Pilke.

45 kg: 1) Jenny Sihvonen Pilkanmaan Pilke, 2) Minka Korhonen Pilkanmaan Pilke, 3) Nancy Turkia Pilkanmaan Pilke.

47 kg: 1) Leevi Tikkanen Simpeleen Vesa, 2) Wille Miettinen Kuopion Kisa-Veikot, 3) Viljo Heiskanen Kotkan Painimiehet.

53 kg: 1) Thawatchai Pulkkinen Simpeleen Vesa, 2) Juho Vaittinen Simpeleen Vesa.

63 kg: 1) Noelia Leskinen Helsingin Tarmo, 2) Elli Tanska Kotka Eagles Wrestling.

Pojat 10v:

24 kg: 1) Abdul Abbassoy Helsingin Paini-Miehet, 2) Oskar Kassinen Helsingin Paini-Miehet, 3) Valtteri Parkko Porvoon Weikot.

26 kg: 1) Vili Hulttinen Helsingin Haka, 2) Matias Tervonen Helsingin Haka, 3) Otto Sepponen Lohjan Voimailijat.

30 kg: 1) Surä Abbassoy Helsingin Paini-Miehet, 2) Emirhan Albayrak Helsingin Paini-Miehet, 3) Onni Mutanen Popinniemen Isku, 4) Daniel Helenius Viipurin Voimailijat.

38 kg: 1) Tahir Albayrak Helsingin Paini-Miehet, 2) Kalle Pesonen Popinniemen Isku, 3) Aleksi Manninen Simpeleen Vesa, 4) Inka Mälkönen Lahden Ahkera, 5) Miro Rinkinen Popinniemen Isku.

47 kg: 1) Tuukka Tarenius Voikkaan Viesti, 2) Lenni Liiri Lappeenrannan Työväen Urheilijat.

Pojat 13v:

34 kg: 1) Luca Haasanen Porvoon Weikot, 2) Jasper Hannula Heinolan Isku, 3) Eino Värtö Popinniemen Isku.

39 kg: 1) Lassi Ryhänen Ylä-Tikkurilan Kipinä, 2) Ilmari Simola Helsingin Haka, 3) Viljo Nykänen Heinolan Isku, 4) Viljami Laakso Kotkan Painimiehet.

42 kg: 1) Niilo Nurminen Heinolan Isku, 2) Leevi Pahkala Voikkaan Viesti, 3) Rafael Dragu Porvoon Weikot.

59 kg: 1) Eemeli Joronen Simpeleen Vesa, 2) Lalli Kolhinoja Kotkan Painimiehet, 3) Jere Mononen Kotkan Painimiehet.

Tytöt:

51 kg:1) Eevi Heikkinen Kotka Eagles Wrestling, 2) Vera Lappalainen Kotkan Painimiehet.