”Kotkassa ei ole helppoa pelata KTP:tä vastaan” — Katkerassa liigakarsinnassa ja myrskyisässä cup-ottelussa pelannut PK-35:n laitahyökkääjä siirtyi KTP:hen

Raimo Eerola

KTP esitteli Yerai Vilaboan seuran juuri avatussa torikahvilassa. Kahvilan seinällä on isokokoisia pelikuvia menneiden vuosikymmenien otteluista.
KTP esitteli Yerai Vilaboan seuran juuri avatussa torikahvilassa. Kahvilan seinällä on isokokoisia pelikuvia menneiden vuosikymmenien otteluista.

Ykkösessä tyvipäähän juuttunut KTP ei aikaillut jalkapallon siirtoikkunan taas avauduttua. KTP esitteli keskiviikkona uudessa torikahvilassaan espanjalaisen laitamiehen Yerai Vilaboan, jonka kanssa on tehty loppukauden mittainen sopimus.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet