Tulospörssi: Reiskan maraton, Pyhtään kymppi ja lasten minimaraton 10.8.2019

Miehet 42,2 km: 1) Taina Samu 3.07.21, 2) Lankila Mika 3.42.45, 3) Warjus Lauri 3.56.42.

Miehet 40 v. 42,2 km: 1) Ahonen Markku 3.56.35, 2) Puroaho Petri 4.06.16.

Miehet 50 v. 42,2 km: 1) Behm Jouko 3.16.27, 2) Juuti Petri S 3.22.57, 3) Voutilainen Heino 3.52.54, 4) Niemi Veikko Anjal 4.10.34, 5) Laukkonen Pekka PyhtYrit 4.53.54, 6) Kärkkäinen Juha 5.24.54, 7) Tapani Sällylä Endur 8.13.44.

Miehet 60 v. 42,2 km: 1) Huotari Eero 3.51.23, 2) Kemiläinen Juha 100MarathClub 4.14.19.

Miehet 70 v. 42,2 km: 1) Kilpeläinen Aulis KorsKeng 4.09.50, 2) Heikki Koskinen LUM 4.48.37, 3) Risto Vainio TeamRaju 4.52.34, 4) Reino Uusitalo Pyroll 5.17.58, 4) Tenho Lauri 5.17.58, 6) Unto Stenroos 100MC.F 5.54.36, 7) Kalevi Saukkonen V-SVU 8.13.43, 8) Matti Huotari Häjyt 8.32.02.

Miehet 80 v. 42,2 km: 1) Siltala Onni MyK-V 9.10.55.

Naiset 42,2 km: 1) Reinelä Minna Nice10TeamZ 3.50.29.

Naiset 50 v. 42,2 km: 1) Vuorela Satu 3.52.19.

Naiset 21,1 km: 1) Toivanen Johanna Iiriksjuoks 1.51.27, 2) Kuusemo Tiina 1.56.21, 3) Parviainen Aino 2.36.36, 4) Jääskeläinen Jenna 2.36.58, 5) Majoniemi Lotta 2.37.39, 6) Kokkarinen Miia 2.40.01.

Naiset 40 v. 21,1 km: 1) Böhling Pernilla 1.51.02, 2) Ylistenniemi Sanna 2.14.06, 3) Päivinen Saila 2.21.43.

Naiset 50 v. 21,1 km: 1) Metsälä Eija 1.52.19, 2) Kiiski Anne Iiriksjuoks 2.04.28.

Naiset 60 v. 21,1 km: 1) Nurmi Seija 1.39.04.

Miehet 21,1 km: 1) Matero Janne Iiriksjuoks 1.36.37, 2) Laaksonen Mikko 1.39.20, 3) Talvi Timo SeinSeudUrh 1.40.00, 4) Ruohonen Teemu Iiriksjuoks 1.51.28, 5) Vilen Olli Pisp 1.57.53, 6) Loikkanen Teemu 1.57.56, 7) Kelloniemi Veli-Pekka 1.58.56. Kilpailun ulkopuolella: Pirinen Petteri Iiriksjuoks 1.36.37.

Miehet 40 v. 21,1 km: 1) Mikkonen Jori 2.21.37, 2) Vool Taavet 2.41.16.

Miehet 50 v. 21,1 km: 1) Metsojoki Mika 1.41.08, 2) Maiste Andrus 1.56.46.

Miehet 60 v. 21,1 km: 1) Villanen Jukka 1.47.26, 2) Cederlund Alf 2.19.18.

Miehet 70 v. 21,1 km: 1) Koso Heikki Kouv 1.45.00, 2) Ignatius Antero Endur 2.00.43.

Miehet kunto 10 km 1) Hämäläinen Markus EspoonTapiot 37.34, 2) Santalahti Toni 43.53, 3) Raatikainen Pekka JoutsAtlas 46.52, 4) Koskela Jussi 47.58, 5) Jäppinen Pertti 48.16, 6) Pirinen Esa-Pekka SpirPyht 49.00, 7) Stahl Peter 50.22, 8) Länsimies Erkka ClubHuum 52.37, 9) Elmeri Nyström 52.40, 10) Jurmu Jouni 53.39, 11) Laakso Mikko 54.00, 12) Hohti Risto 54.05, 13) Vänskä Marko 55.21, 14) Salminen Jukka 55.57, 15) Riekkinen Markku 56.32, 16) Espo Erno 57.20, 17) Ranta Kari Järv 59.07, 18) Laakso Leevi 59.42, 19) Nyström Eero Pyroll 59.51, 20) Sipilä Mikael ClubHuum 1.02.55, 21) Kärkkäinen Miika 1.04.11, 22) Viljakainen Arto Iiriksjuoks 1.04.40, 23) Huotari Henrik HablOy 1.05.53, 24) Ohvo Henri 1.10.08, 24) Koski Topi 1.10.08, 26) Huotari Erik 1.11.27, 27) Korkiamäki Juha HartRYht 1.11.39, 28) Lahtinen Ari Iiriksjuoks 1.11.52, 29) Ylimaula Martti 1.13.14, 30) Mäkinen Mikko 1.15.43, 31) Parjanen Aki 1.21.50, 32) Usko Lind 1.39.55.

Naiset kunto 10 km: 1) Turunen Riikka PyhtYrit 52.31, 2) Pounds Anni ClubHuum 56.01, 3) Räisänen Sini Huum 57.57, 4) Riekkinen Riitta 58.17, 5) Ketonen Elina Iiriksjuoks 1.00.43, 6) Lyytikäinen Eeva Iiriksjuoks 1.03.37, 7) Montonen Elisa 1.03.38, 8) Karjalainen Mia ClubHuum 1.04.29, 9) Muhos Hanna 1.04.41, 10) Vilmi Hanna 1.04.42, 11) Ojala Ida 1.04.48, 12) Karhu Leena 1.05.07, 13) Korhonen Heli Iiriksjuoks 1.14.03, 13) Joronen Ulla Iiriksjuoks 1.14.03, 15) Korkiamäki Eva 1.21.24, 15) Sulkamo Riikka ÖstersSisu 1.21.24, 17) Lönnfors Henna 1.21.50.

Lasten minimaraton:

9—12 v. 900 m: 1) Petra Pennanen 3.20,73, 2) Ukko Lehto 3.21,83, 3) Anton Burakoff 3.30,44, 4) Wanda Rimpilä 3.51,40, 5) Oliver Pedak 3.52,84, 6) Ada Söderlund 5.03,50, 7) Elle Söderlund 5.14,12.

5—8 v. 300 m: 1) Neela Nousiainen 58,76, 2) Lumi Burakoff 1.02,08, 3) Enna Tuutti 1.08,28, 4) Casper Rimpilä 1.10,89, 5) Emil Puhakka 1.13,19, 6) Linnea Uusitalo 1.13,72, 7) Toivo Huovinen 1.15,31, 8) Aaro Nakari 1.16,00, 9) Joonas Arvilommi 1.16,69, 10) Leo Santaharju 1.17,40, 11) Nuppu Nousiainen 1.18,26, 12) Anna-Sofia Kiljunen 1.20,60, 13) Eevi Lehmusvuori 1.20,62, 14) Niklas Krouvi 1.21,48, 15) Eemil Holappa 1.24,16, 16) Konsta Malm 1.26,06, 17) Siiri Koivuharju 1.26,77, 18) Joel Järvinen 1.26,87, 19) Julius Huotari 1.27,68, 20) Viivi Kuitunen 1.32,23, 21) Eelis Huotari 1.32,67, 22) Aada Kainulaien 1.34,78, 23) Eemeli Malm 1.35,78, 24) Olli Santaharju 1.36,56, 25) Nea Nakari 1.40,39, 26) Ellen Taussi 1.47,62.

1—4 v. 100 m: 1) Vertti Nyström 41,15, 2) Nelle Tuutti 46,31, 3) Noel Puhakka 49,80, 4) Aleksi Linhala 52,89, 5) Sohvi Nakari 53,89, 6) Venla Majoniemi 54,69, 7) Nicholas Pounds 55,04, 8) Ella Krouvi 55,61, 9) Miisa Vikman 1.00,06, 10) Elise Pirinen 1.04,96, 11) Paulus Huusari 1.06,50 12) Iiris Koivuharju 1.06,97, 13) Milla Santaharju 1.09,82, 14) Aino Lehmusvuori 1.16,78, 15) Christian Jokinen 1.21.83, 16) Silja Järvinen 1.26,46, 17) Eevi Isomäki 1.27,09, 18) Lilja Laamanen 1.28,72, 19) Joonas Lönnfors 1.29,19, 20) Daniel Nuvola 1.33,97, 21) Oskar Uusitalo 1.36,77, 22) Amalia Burakoff 1.50,73, 23) Aleksandra Burakoff 1.50,73 24) Elsi Linhala 1.54,15, 25) Isla Huusari DNF.