Tulospörssi: Lasten hiihtocupin 2. osakilpailut 20.2.

Haminan 2. osakilpailu Neuvottomassa (p):

Tytöt 4 v. 0,2 km: 1) Amanda Metsänen 4.13.

Tytöt 6 v. 0,6 km: 1) Hertta Pahkala 7.44.

Pojat 6 v. 0,6 km: 1) Hugo Immonen 3.51, 2) Eemil Vainio 6.21.

Tytöt 8 v. 0,6 km: 1) Selma Weckman 3.00, 2) Jade Hellberg 3.25, 3) Lise Hellberg 4.03, 4) Siru Kouki 4.11, 5) Helmi Pahkala 5.20.

Pojat 8 v. 0,6 km: 1) Niko Jaakkola 2.28, 2) Eevert Immonen 2.50, 3) Vilho Urpalainen 2.51.

Tytöt 10 v. 2 km: 1) Oona Jaakkola 8.24, 2) Emilia Muukka 8.32, 3) Venla Weckman 13.18.

Pojat 10 v. 2 km: 1) Viljami Hyvönen 7.31, 2) Eeli Kallio 8.33, 3) Niilo Urpalainen 9.08, 4) Vilho Immonen 9.25, 5) Miika Lanki 9.59, 6) Luukas Vainio 13.09.

Tytöt 12 v. 2 km: 1) Maria Tasa 7.53, 2) Neea Lanki 8.09, 3) Senni Teikari 8.45.

Pojat 12 v. 2 km: 1) Lauri Sakki 6.27, 2) Niklas Hirvilahti 6.54, 3) Anton Vainio 7.00.

Tytöt 14 v. 2 km: 1) Liinu Urpalainen 7.41.

Pojat 14 v. 2 km: 1) Joona Hirvilahti 6.44, 2) Eemeli Hyvönen 7.16.

Seuraava osakilpailu 6.3. Ruissalossa, vapaa hiihtotyyli.

Kotkan 2. osakilpailu Honkalassa (v):

Pojat 4 v. 0,4 km: 1) Eeli Metsola 5.44, 2) Noel Puhakka 10.52, 3) Tatu Koho 11.20.

Pojat 6 v. 0,4 km: 1) Emil Puhakka 4.37, 2) Arttu Pakarinen 5.15, 3) Niilo Mustonen 5.52.

Pojat 8 v. 0,9 km: 1) Ilari Ojanperä 5.32, 2) Viljami Paasi 5.41, 3) Onni Kivelä 6.14, 4) Sami Suihko 9.30.

Pojat 10 v. 0,9 km: 1) Elias Tani 2.52, 2) Elias Raanti 4.40, 3) Samuli Eskelinen 4.24, 4) Niilo Heijari 7.32.

Pojat 12 v. 1,6 km: 1) Kasperi Huttunen 5.55, 2) Mico Kokko 6.26, 4) Olli Itkonen 12.06.

Tytöt 6 v. 0,4 km: 1) Eevi Valjus 2.56, 2) Sofia Lehkonen 4.13, 3) Venla Metsola 4.18, 4) Janni Koho 6.48.

Tytöt 8 v. 0,9 km: 1) Ada Puhakka 2.50, 2) Aliisa Tani 4.20, 3) Maija Rantamo 5.51, 4) Jenna Wägar 6.10, 5) Aune Itkonen 8.36 .

Tytöt 10 v. 0,9 km: 1) Elsa Vepsäläinen 2.49, 2) Pihla Paasi 2.50, 3) Peppi Paavola 3.13, 4) Ciia Kokko 3.17, 5) Anni Marttila 5.11.

Tytöt 12 v. 1,6 km: 1) Nelli Tani 6.14.

Tytöt 14 v. 1,6 km: 1) Annika Haikka 4.21.

Seuraava osakilpailu 6.3. Honkalassa, perinteinen hiihtotyyli.

Miehikkälän ja Virolahden 2. osakilpailu Muurikkalassa (v):

Tytöt 4 v. 0,2 km: 1) Veera Markkanen 5.49, 2) Milja Perilä 6.29, 3) Emilia Riepponen 8.33.

Pojat 4 v. 0,2 km: 1) Joonas Kataikko 4.18.

Pojat 6 v. 0,6 km: 1) Elmo Perilä 4.52, 2) Leo Seppälä 5.03.

Tytöt 8 v. 1,1 km: 1) Lotta Lindholm 7.35, 2) Pihla Perilä 7.52, 3) Peppi Markkanen 9.33, 4) Henna Kataikko 9.55.

Pojat 8 v. 1,1 km: 1) Beeda Huse 5.57.

Pojat 10 v. 1,1 km: 1) Tomas Kiri 5.25.

Tytöt 12 v. 2,2 km: 1) Anni Pärtty 7.44.

Pojat 12 v. 2,2 km: 1) Sulo Saarilaakso 7.30, 2) Olavi Yrjönen 9.43.

Tytöt 14 v. 3,3 km: 1) Elina Riepponen 14.21.

Pojat 14 v. 3,3 km: 1) Samu Tilli 9.56, 2) Lassi Pärtty 10.03, 3) Niilo Kotiranta 12.14, 4) Elias Kiri 13.05.

Tytöt 16 v. 3,3 km: 1) Sanni Lavonen 11.27.

Pojat 16 v. 3,3 km: 1) Johannes Kiri 11.05.

Seuraava osakilpailu 6.3. Pitkäkoskella, perinteinen hiihtotyyli.

Kommentoidut